Menu

Elementy statystyki w zadaniach (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301167745 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Karol Kukuła 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 264 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Niniejszy podręcznik jest cenną pomocą w zdobywaniu umiejętności właściwego posługiwania się zarówno prostymi, jak i bardziej złożonymi metodami statystyki przy rozwiązywaniu przeróżnych problemów związanych z praktyką gospodarczą. Swoim zakresem obejmuje podstawowy program statystyki wykładanej na kierunkach ekonomicznych, zarządzania, rolniczych, technice żywności, geograficznych, biologicznych, socjologicznych oraz wychowania fizycznego. Spektrum zagadnień problemowych, przykładów i zadań starano się dobrać w ten sposób, żeby nawiązywały w swej treści do wymienionych dyscyplin naukowych.

Praca zawiera minimum teorii. Składa się ze 114 w pełni rozwiązanych przykładów i 320 zadań do samodzielnego rozwiązywania wraz z odpowiedziami. Książka obejmuje 8 rozdziałów, odpowiedzi do zadań, a także wykaz literatury powiększającej zakres wiedzy o przedmiocie. Rozdziały 1 i 2 zawierają zasadnicze zagadnienia statystyki opisowej, natomiast pozostałe pięć rozdziałów asygnowano na prezentację podstaw kombinatoryki, rachunku prawdopodobieństwa i statystyki matematycznej. Strukturę każdego rozdziału tworzą zagadnienia szczegółowe, które są krótko omówione, a następnie zilustrowane przykładami. Po wyczerpaniu zagadnień szczegółowych, każdy rozdział zamykają zadania odpowiadające tematycznie jego treści. W pracy pominięto niemało definicji, twierdzeń i dowodów, ograniczając się do krótkich komentarzy wprowadzających bądź też do przedstawienia wzorów w formie gotowych recept służących rozwiązaniu danego problemu.

Niniejsze, poprawione wydanie pozostało uzupełnione o rozdział dotyczący procedur badania dynamiki zjawisk.

Podręcznik polecamy studentom studiującym statystykę, jak w dodatku kadrze nauczającej, wytwarzając możliwości użycia zadań w czasie ćwiczeń oraz we wszystkiego rodzaju sprawdzianach i egzaminach.

ISBN: 9788301167745
Kod paskowy: 9788301167745
Autorzy: Kukuła Karol
Wydanie: 2
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 262
Oprawa: Miękka
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 16
Waga: 0.44
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.