Menu

Etyka nauczyciela (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373065178 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe Kul 
  • Ilość stron 282 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Tom Etyka nauczyciela pod redakcją Magdaleny Bajan oraz Sławomira Jacka Żurka to istotnie wartościowa i niezbędna pozycja wydawnicza. W jej skład wchodzą artykuły naukowe i popularnonaukowe z zakresu szczególnie szeroko rozumianej humanistyki, nastawionej na problemy etyczne. Ich autorami są bowiem jednocześnie nauczyciele akademiccy, prowadzący prace badawcze, jak i nauczyciele-praktycy, pracujący w różnorodnego rodzaju placówkach oświatowych, co wyznacza postępowy kurs otwartego dyskursu szkoły z uniwersytetem.

Dr hab. Krzysztof Biedrzycki

Etyka nauczyciela to publikacja porządkującą współczesne rozumienie zagadnień związanych z etosem tej grupy zawodowej. Tom wpisuje się w publiczną debatę o systemach normatywnych regulujących funkcjonowanie społeczeństwa. Gromadzi wypowiedzi przedstawicieli środowisk szkolnych i uniwersyteckich z całego kraju, nie pretendując jednak do formułowania zbioru prawideł moralnych nauczyciela. [...] Zaletą takiego ujęcia jest połączenie bogatego opisu wyzwań moralnych, przed jakimi stoi współczesna polska szkoła, z próbą refleksji o charakterze aksjologiczno-normatywnym.

Ks. Dr hab. Alfred M. Wierzbicki, prof. KUL

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.