Menu

Finansowanie samorządu terytorialnego i jego zadań a Europejska Karta Samorządu Lokalnego - mamy na stanie, wyślemy natychmiast (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375568479 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 444 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Trzydzieści lat obowiązywania Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego, jak i ratyfikowanie jej przez większość państw Europy energicznie rozwijająca się samorządność, która w poszczególnych państwach przybiera rozmaite kształty, zakres i formy, to wystarczające powody żeby zająć się także problematyką prawnofinansową jednostek samorządu terytorialnego w odniesieniu do zasad w niej zawartych.

Finansowanie samorządu terytorialnego i jego zadań a Europejska Karta Samorządu Lokalnego jest monografią wieloautorską, w której przedstawiciele z ośrodków naukowych z Polski, Czech i Słowacji podjęli próbę zmierzenia się z obecnym stanem prawnym dotyczącym samorządu terytorialnego poziomym realizacji zasad i ducha Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego w państwach Trójkąta Wyszehradzkiego. Ogromnym walorem monografii jest to, że wielu naukowców swoją refleksję wywodzi nie tylko z zasad nauki prawa finansowego, ale opiera ją także o własną zawodową praktykę.

Wśród Autorów są eksperci, doradcy finansowi, radcowie prawni, adwokaci, a także pracownicy instytucji nadzoru i kontroli oraz jednostek samorządu terytorialnego. Jednocześnie przedstawiciele nauki, jak i praktyki dzielą się swymi spostrzeżeniami, uwagami, poglądami i podejmują próbę dokonania wnikliwej analizy problemu finansowania samorządu terytorialnego i jego zadań w świetle regulacji Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego.

Mamy nadzieję, że niniejsza monografia jest nie tylko wszechstronnym zbiorem opracowań dotyczących przeróżnych aspektów finansowania samorządu terytorialnego,też porównaniem doświadczeń trzech sąsiadujących państw Środkowej Europy - Trójkąta Wyszehradzkiego, służącym wzajemnej wymianie doświadczeń. Być może stanie się ona także swoistym przewodnikiem dla praktyków i samorządowców, a także źródłem danych dla naukowców, w przestrzeni finansowania jednostek samorządu terytorialnego, jak i stopnia, a także jakości wdrożenia w poszczególnych państwach zasad i idei Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego.

ISBN: 9788375568479
Kod paskowy: 9788375568479
Redakcja: Gliniecka Jolanta, Drywa Anna, Juchniewicz Edward, Sowiński Tomasz
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 31095
liczba stron: 442
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 26
Waga: 0.72
Języki: polski, angielski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.