Menu

Fiskalizm w dobrych czasach albo ekspansja gospodarcza czyli jak prześcignąć tłustego żółwia i dołączyć do tygrysów (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373833593 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Kazimierz Tarchalski 
  • Wydawnictwo Scholar 
  • Ilość stron 256 
  • Rok wydania 2010 

Opis

Autor analizuje zjawisko fiskalizmu, czyli nadmiernej roli państwa w gospodarce, martwiącej się w systemie kapitalistycznym zbyt dużym udziałem wydatków publicznych w dochodzie narodowym, co zawsze prowadzi do przesadnych obciążeń podatkowych, a w wyniku czego do zahamowania wzrostu gospodarczego.

W wielu krajach cykl konwergencji, tj. Dochodzenia do poziomu państw najwyżej rozwiniętych, zatrzymał się w pół drogi właśnie za sprawą wysokiego stopnia fiskalizmu.Kazimierz Tarchalski opisuje i ocenia reformy systemowe, instytucjonalne i ekonomiczne w Polsce na tle zmian przeprowadzonych w krajach sukcesu gospodarczego.

Wskazuje na relatywnie niewiele ambitny charakter polskich reform - owocujących umiarkowanym wzrostem gospodarczym w porównaniu ze średnim wzrostem światowym w okresie poprzedzającym globalny kryzys finansowy.Kazimierz Tarchalski - dr ekonomii, w 1977 r.

z przyczyn politycznych wyemigrował do Australii, gdzie pracował na Uniwersytecie w Sydney oraz w administracji federalnej i doradcy w Ministerstwie Finansów Papui Nowej Gwinei. Po 1989 r. Wykładał gościnnie ekonomię na kilku polskich uniwersytetach.

Jest autorem wielu artykułów i książek poświęconych naukom społecznym, ekonomii i finansom.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.