Menu

Fundusze unijne Szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Budżet na lata 2014-2020 - Rafał Kasprzak (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324695058 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Kasprzak Rafał 
  • Wydawnictwo HELION 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Za Twoją firmą stanie potężny gwarant Jednym z głównych celów istnienia Unii Europejskiej jest wspieranie w szczególny sposób wewnętrznej gospodarki wspólnoty. Cel ten realizuje się między innymi poprzez dystrybucję środków pieniężnych wśród europejskich przedsiębiorstw, które ich potrzebują. Nasze rodzime producenta, także te z sektora niedużych i przeciętnych przedsiębiorstw, niemało zyskały dzięki dotacjom z poprzedniego unijnego budżetu na lata 2007 – 2013. W latach 2014 – 2020 budżet ten ma najczęściej wspierać innowacje i konkurencyjność gospodarki. Pula przeznaczona dla wspólnotowego sektora MSP to 3,2 mld euro. Wielki tort. Jak uszczknąć z niego coś dla siebie?

sporym problemem śladowych firm, nie tylko w Polsce, jest ograniczony dostęp do finansowania. Dlatego także powstał specjalny unijny program na rzecz konkurencyjności MSP, w skrócie COSME, który ma ułatwić przedsiębiorcom dostęp do pieniędzy. Unia pełni rolę gwaranta dla pożyczek udzielanych firmom. W praktyce oznacza to, że reguły świadczenia wsparcia dla firm się zmieniły i trzeba uzupełnić wiedzę. Dzięki książce Rafała Kasprzaka dowiesz się, jakie masz możliwości, i poznasz zasady, na jakich udzielane jest wsparcie. Odkryjesz również sposoby na sprawne jego otrzymanie i — co wyjątkowo ważne — bezbolesne rozliczanie.


Dr hab. Rafał Kasprzak — pracownik naukowy Instytutu Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, autor projektów badawczych, a także gospodarczych poświęconych zagadnieniu nowoczesności i efektywnemu stymulowaniu współpracy między nauką a biznesem. Jego doświadczenia zawodowe są związane z doradztwem biznesowym dla pionierskich organizacji i z zarządzaniem projektami postępowymi i pozyskiwaniem środków publicznych. Naukowo pasjonuje się problematyką przemysłów kreatywnych (cultural and creative industries), ich związkiem z nowoczesnością i pomiarem oddziaływania kultury na gospodarkę regionu. Twórca narzędzi wspomagających funkcjonowanie sfery kultury i przemysłów kreatywnych dostępnych na portalu www.ekonomiawkulturze.pl. Absolwent studiów Master of Business Administration w École Supérieure de Commerce de Rennes (Francja).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.