Menu

Giełda dla firm rodzinnych - Szymon Filipczak (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301200824 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Szymon Filipczak 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 302 
  • Rok wydania 2018 

Opis

niemało polskich firm rodzinnych stoi przed wyzwaniami związanymi ze zmianami pokoleniowymi, globalizacją, internacjonalizacją działalności oraz funkcjonowaniem w coraz obszerniejszej skali. Żeby sprostać rosnącym oczekiwaniom, producenta sięgają po narzędzia, jakie oferuje rynek kapitałowy. Transakcje IPO i debiuty na giełdzie pozwalają na m.in.: pozyskanie nowych zasobów finansowych, sprzedaż części akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy, uzyskanie obiektywnej wyceny, budowanie prestiżu.
Autor „Giełdy dla firm rodzinnych", wychodząc naprzeciw zainteresowaniu tym typym transakcji, stara się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania:
Jak korzystanie z przeróżnych źródeł finansowania wpływa na zarządzanie firmą rodzinną i sprawowanie nad nią kontroli? Z jakich powodów rodziny decydują się na upublicznienie swych przedsiębiorstw? Jak wyglądają struktury transakcji IPO firm rodzinnych? Jak rodziny dążą do zabezpieczenia kontroli nad swymi przedsiębiorstwami po debiucie na giełdzie? Jak przebiegają procesy sukcesyjne w kontekście funkcjonowania firm rodzinnych na publicznym rynku kapitałowym? Jakie wymagania i wymogi stawia przed firmami rodzinnymi publiczny rynek kapitałowy? Z jakimi skutkami wiąże się przeprowadzenie IPO przez producenta rodzinne? Czy wprowadzenie marki rodzinnej na giełdę to prawidłowy pomysł? Publikacja stanowi przewodnik po rynku kapitałowym dla, menedżerów pracujących w firmach rodzinnych i ich konsultantów. Jest to też {pomocn|przydatn)e źródło wiedzy dla doradców świadczących usługi związane z przeprowadzaniem transakcji IPO oraz inwestorów.

Podtytuł: Pozyskiwanie kapitału i zarządzanie majątkiem
ISBN: 9788301200824
Kod paskowy: 9788301200824
Autorzy: Filipczak Szymon
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 302
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.695
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.