Menu

Gimnazja w Polsce (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381073813 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Antoni Jeżowski 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer 
  • Ilość stron 245 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Publikacja jest skutkiem prac Autora w zakresie ekonomiki oświaty, a także użycia jej metod i narzędzi badawczych do opisu polskiego systemu oświatowego, używanych z powodzeniem w pedagogice do pomiaru dydaktycznego. W warstwie badawczej analizuje stan polskich gimnazjów w latach 2009-2015. Na podstawie danych o wynikach finansowych gmin i danych edukacyjnych (gimnazjów w tych gminach) w zakresie finansowania procesu kształcenia Autor próbuje zmierzyć się z poglądem, że wyniki nauczania byłyby lepsze, gdyby państwo przeznaczało na ten cel obszerniejsze środki publiczne. Oferuje także podjęcie nowych badań sprawności na wspólnej płaszczyźnie ekonomiczno-edukacyjnej, a nie, jak dotychczas, dwubiegunowo i często rozłącznie.
Książka wpisuje się w aktualną dyskusję na temat likwidacji gimnazjów. Koncentruje się na wynikach edukacyjnych jako funkcji nakładów finansowych i przyjętych rozwiązań strukturalnych w oświacie i - szerzej - na zagadnieniach finansowania usług publicznych w Polsce. Jest adresowana do pracowników wydziałów oświaty, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, pedagogów i ekonomistów w zakresie usług publicznych. Powinna także zainteresować naukowców zajmujących się problematyką szkoły w jej wielorakich uwarunkowaniach, studentów pedagogiki i ekonomii, istotnie kierunków menedżerskich, a także słuchaczy studiów podyplomowych w zakresie zarządzania szkołami.


Autorzy: Antoni Jeżowski
EAN: 9788381073813
Format: 14,5x20,5 cm
ilość stron: 245
ISBN: 9788381073813
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.