Menu

Globalny kryzys finansowy a wybrane kraje NEXT 11 - 35% rabatu na drugą książkę! (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375569162 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 172 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Grupa N-11 jest uważana za następców państw grupy BRIC i nierzadkie są opinie, iż to państwa należące do tej grupy rozpoczną następny proces wzrostu rynków wschodzących. Przemawiać za tym mogą m.in. Takie czynniki, jak: zdywersyfikowane i energicznie rozwijające się gospodarki, coraz bardziej otwarte rynki i rozszerzone zainteresowanie inwestorów zagranicznych, dobra sytuacja demograficzna, szybki rozwój ich rynków wewnętrznych i prawidłowe perspektywy wzrostu gospodarczego. Grupa N-11 jest bardzo silnie zróżnicowana, gdyż są w niej kraje będące potęgą techniczną (Korea Płd.), gospodarki aspirujące do awansu do rozwiniętego świata, biedne kraje uzyskujące przewagę konkurencyjną dzięki niezwykle taniej sile roboczej, jak również państwa wyjątkowo niestabilne polityczne i zagrożone wojną (Iran, Pakistan), natomiast Meksyk i Turcja - to dodatkowo największe i najmocniej płynne rynki kapitałowe tej grupy.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona: Korei Południowej, Meksykowi, Filipinom, Pakistanowi, Nigerii, Bangladeszowi i Iranowi. Pozostałe kraje, tj. Egipt, Indonezja, Turcja i Wietnam zostały poddane analizie w publikacji pt. „Globalny kryzys finansowy a kraje CIVETS".

Z uwagi na złożoność problemów, treści zawarte w niniejszej książce nie wyczerpują wszelkich kwestii związanych z oddziaływaniem globalnego kryzysu na gospodarki wybranych krajów Next 11.

Szczególna uwaga w publikacji została poświęcona takim kwestiom, jak:
• funkcjonowanie rynków finansowych w warunkach kryzysu w wybranych krajach Next 11,
• oddziaływanie globalnego kryzysu finansowego na sektor bankowy w wybranych krajach Next 11,
• podejmowane działania zaradcze poprzez rządy i władze monetarne,
• sytuacja gospodarcza w warunkach kryzysu i pokryzysowych.

Książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców - jednocześnie słuchaczy zróżnicowanych kierunków i specjalności studiów ekonomicznych, lecz także do praktyków życia gospodarczego.

Podtytuł: Bangladesz, Filipiny, Iran, Korea Południowa, Meksyk, Nigeria i Pakistan
ISBN: 9788375569162
Kod paskowy: 9788375569162
Autorzy: Mitręga-Niestrój Krystyna, Puszer Blandyna, Szewczyk Łukasz
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31095
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 172
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x23.0cm
Głębokość (mm): 8
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.