Menu

Historia rozwoju ekonomii Tom 4 Od neomarksizmu do początków ekonometrii (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788323137290 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Mirosław Bochenek 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Umk 
  • Ilość stron 254 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Przełom XIX i XX w. Zapisał się w historii ekonomii nie tylko restauracją marksizmu,w dodatku powstaniem nowej szkoły i działu ekonomii, tj. Instytucjonalizmu oraz ekonometrii. Instytucjonaliści wzbogacili ekonomię o świeże metody, a także o koncepcje teoretyczne. Twórcy ekonometrii przyczynili się do dynamizacji rozwoju teorii ekonomii oraz jej uściślenia. W powstaniu ekonometrii – na co zwraca uwagę autor – swój udział zaznaczyli jeszcze polscy uczeni.

„Recenzowany tom składa się ze wstępu, trzech rozdziałów, podsumowania i zestawienia wykorzystanej literatury. Rozdział pierwszy poświęcony jest ekonomii marksistowskiej, drugi – instytucjonalizmowi, a trzeci – powstaniu ekonometrii. Z tego telegraficznego zestawienia treści recenzowanej pracy wynika, iż jej układ jest właściwy i spójny. Autor posługuje się optymalnie licznymi cytatami, starając się przy tym przedstawić myśl koryfeuszy ekonomii w duchu współczesnym, tj. W języku ekonomicznym XXI w. Dzięki temu praca jest dostępna dla czytelników mających wyższe wykształcenie ekonomiczne".

Z recenzji prof. Zw. Dr. Hab. Tadeusza Stanisza

ISBN: 9788323137290
Kod paskowy: 9788323137290
Autorzy: Bochenek Mirosław
Kod wydawcy: 31012
ilość stron: 254
Format: 15.8x22.6
Głębokość (mm): 14
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.