Menu

Historia rozwoju ekonomii Tom 5 Od keynesizmu do syntezy neoklasycznej (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788323137306 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Mirosław Bochenek 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Umk 
  • Ilość stron 242 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Wybuch obszernego Kryzysu w 1929 r. Zaskoczył większość ówczesnych teoretyków ekonomii. Niestety ortodoksyjna ekonomia akademicka okazała się bezradna wobec rosnącego bezrobocia i przedłużającej się recesji. Wiarygodną propozycję naprawy kapitalizmu przedstawił John Maynard Keynes, który dokonał kolejnego przewrotu naukowego w ekonomii, stworzył innowacyjną makroekonomię, a także zaproponował prowadzenie nowej polityki gospodarczej. Architektami nowatorskiej polityki gospodarczej, a także modeli państwa dobrobytu byli z kolei uczeni szwedzcy i niemieccy. Propozycje pogodzenia zwaśnionych ekonomii neoklasycznej i keynesizmu zgłosili reprezentanci syntezy neoklasycznej.

„Muszę stwierdzić,pozostała wytworzona iście benedyktyńska praca [ ] będąca owocem wysiłku jednego człowieka. Zasługuje to na podkreślenie i docenienie, a jak pisze sam autor, stanowi zwieńczenie jego wieloletnich badań i gromadzenia szerokiego materiału bibliograficznego".

Z recenzji prof. Dr hab. Urszuli Zagóry-Jonszty

ISBN: 9788323137306
Autorzy: Bochenek Mirosław
Format: 15.8x22.6
Głębokość (mm): 13
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.