Menu

Inklinacje behawioralne na rynkach kapitałowych w świetle modeli SEM - Żurek Mirosława (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788323137382 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Mirosława Żurek 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Umk 
  • Ilość stron 184 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Przedmiotem badań prowadzonych poprzez Mirosławę Żurek są zachowania inwestorów indywidualnych, a więc teoretycznie zaliczanych do grupy tzw. Inwestorów nieracjonalnych i ich znaczenie dla popełnianych poprzez nich błędów. Identyfikacja tych błędów umożliwiła ocenę wielkości ich wpływu na oczekiwaną stopę zwrotu z inwestycji oraz oczekiwane ryzyko. Identyfikacja dokonana została na podstawie analizy modeli behawioralnych w finansach i potwierdzona empirycznie przy pomocy konfirmacyjnej analizy czynnikowej. Wyodrębnianymi czynnikami są z reguły: jakość rynku kapitałowego, skłonność do ryzyka i błędy w sferze opinii i w sferze preferencji popełniane przez inwestorów w procesie inwestowania oraz umiejętność posługiwania się przez nich analizą fundamentalną i techniczną.

Narzędziem badawczym istotnie przydatnym w analizach behawioralnych są modele równań strukturalnych (SEM), które pozwalają na uwzględnienie zmiennych ukrytych w identyfikacji zależności przyczynowo-skutkowych. Badania dotyczące wpływu inklinacji behawioralnych na proces decyzyjny z wykorzystaniem modeli równań strukturalnych spotykane są wyjątkowo rzadko w literaturze, stąd również wyniki prezentowane w monografii traktować można jako wyjątkowe. W książce zaprezentowane pozostały modele finansów behawioralnych, procedura budowy i oceny jakości modeli równań strukturalnych oraz wyniki zastosowania modeli SEM do analizy zachowań inwestorów na rynku kapitałowym w Polsce.

Monografia Mirosławy Żurek dostarcza uniwersalnych i fascynujących zarazem wniosków, ponieważ bazuje na wynikach badań ankietowych przeprowadzonych wśród inwestorów jednostkowych w Polsce w trzech różnych okresach, tj. W 2010, 2012 i 2013 roku. Jest ona ważną lekturą jednocześnie dla badaczy, doradców inwestycyjnych i inwestorów, dla których rynki kapitałowe nie posiadają tajemnic, jak w dodatku dla początkujących adeptów inwestowania oraz dla studentów i doktorantów, którzy dopiero podejmują badania nad rynkiem kapitałowym.

ISBN: 9788323137382
Kod paskowy: 9788323137382
Autorzy: Żurek Mirosława
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 31012
ilość stron: 184
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.9x22.3
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.288
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.