Menu

Innowacje w turystyce zdrowotnej (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380853768 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo DIFIN 
  • Ilość stron 282 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Rynek turystyki zdrowotnej jest jednym z energicznie rozwijających się rynków w globalnej gospodarce turystycznej. Stałe wydłużanie się życia ludzkiego, rosnący zasób czasu wolnego, a także zróżnicowanie ofert turystyki zdrowotnej w destynacjach turystycznych powiększają popyt na usługi służące poprawie lub zachowaniu zdrowia.

W książce zostały przedstawione zagadnienia związane z innowacyjnością turystyki zdrowotnej, która jest podstawą kształtowania konkurencyjności poprzez podmioty działające na tym rynku. Problematyka obejmuje między innymi:
- identyfikację form i przejawów innowacji w turystyce zdrowotnej, a także czynników ją kształtujących,
- interpretację rodzajową procesów prekursorskich, wraz z oceną ich produktywności,
- diagnozę stanu, a także określenie determinant innowacyjności podmiotów turystyki zdrowotnej w Polsce,
- prezentację najlepszych praktyk w zakresie innowacyjności w każdym z czterech obszarów turystyki zdrowotnej (usługi lecznicze, uzdrowiskowe, wellness & spa, a także w zakresie medycyny estetycznej),
- koncepcję modelu systemu innowacyjności turystyki zdrowotnej.

Publikacja adresowana jest do właścicieli i pracowników obiektów świadczących usługi turystyki zdrowotnej, pracowników jednostek samorządu terytorialnego w gminach uzdrowiskowych, przedstawicieli organizacji turystycznych i stowarzyszeń gmin uzdrowiskowych, studentów, doktorantów, a także do pracowników naukowych uczelni w ramach kierunków ekonomicznych, turystycznych, medycznych, o zdrowiu, o ziemi i prawniczych.

ISBN: 9788380853768
Autorzy: Szymańska Elżbieta, Dziedzic Ewa, Panasiuk Aleksander, Panfiluk Eugenia, Rutkowski Andrzej
Format: 16.0x23.0cm
Głębokość (mm): 15
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.