Menu

Instytucje bankowe i niebankowe na rynku.. (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375569292 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Krzysztof Waliszewski|Dorota Iwona Czechowska 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 208 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Rynek detalicznych usług finansowych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i choć klasycznie dominują na nim banki uniwersalne, coraz większą rolę odgrywają instytucje niebankowe - fundusze inwestycyjne i emerytalne, zakłady ubezpieczeń, instytucje pożyczkowe, pośrednicy kredytowi i doradcy finansowi. Monografia podejmuje ważny i aktualny temat rynku detalicznych usług finansowych od strony instytucjonalnej z naciskiem na wyodrębnionie ewolucji regulacji prawnych poszczególnych segmentów tego rynku, informacji rynkowych ukazujących skalę działania poszczególnych instytucji, a także temat rosnącej ochrony konsumenta korzystającego z usług poszczególnych instytucji finansowych z uwzględnieniem europeizacji prawa ochrony konsumenta. Monografia jest adresowana do naukowców, studentów i doktorantów, lecz także praktyków - pracowników instytucji finansowych: bankowych, pozabankowych i parabankowych. Jest źródłem wiedzy o rynku detalicznych usług finansowych w Polsce - instytucjach finansowych i oferowanych przez nie usługach, a także ich klientach - i perspektywach rozwoju tego rynku z uwzględnieniem kontekstu europejskiego.


Rynek detalicznych usług finansowych w Polsce od wielu lat odgrywa stanowczą rolę, zaś problematyka w recenzowanej monografii jest pokaźna i warta opracowania jednocześnie w pozycjach książkowych, jak i artykułach naukowych. Omawiany rynek rozwija się szczególnie dynamicznie i następują na nim pokaźne zmiany instytucjonalne, a także zmiany w zakresie potrzeb i oczekiwań klientów. Istotą rzeczy jest także siła i ilość instytucji zajmujących się klientami detalicznymi oraz ich rosnąca pozycja w systemie finansowym. Monografia Iwony Doroty Czechowskiej i Krzysztofa Waliszewskiego mnóstwo wartościowych treści, a poprzez to stanowi wartościowe opracowanie.
Z recenzji Prof. US dr hab. Beaty Świeckiej

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.