Menu

Instytucje i rynki wobec kryzysu finansowego - źródła i konsekwencje kryzysu (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375561487 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Matysek-Jędrych Anna 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 242 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Kryzys subprime zmienił sposób, w jaki postrzegamy rynki i instytucje finansowe. Przebieg kryzysu, jego minimalistycznieść i globalny charakter nie pozostaną także bez wpływu na przyszłość tego sektora gospodarki. Dlatego niezmiernie ważne jest poznanie i zrozumienie pierwotnych źródeł kryzysu, a także jego konsekwencji. Niniejsza książka nie stanowi kompletnego studium współczesnych problemów związanych z funkcjonowaniem instytucji i rynków finansowych w kontekście kryzysu,ukazuje wybrane - ważne zdaniem autorów - wątki tej tematyki.

Autorzy skupili uwagę na dwóch kwestiach: symptomach i poniekąd jeszcze przyczynach kryzysu oraz jego konsekwencjach w wybranych mikro-, a także makroekonomicznych aspektach funkcjonowania systemu finansowego. Głównym celem było przedstawienie skomplikowanych i złożonych zagadnień związanych z sytuacją kryzysową w sposób ułatwiający ich zrozumienie, łączenie zjawisk pozornie niezależnych od siebie w związki przyczynowo-skutkowe oraz wskazanie kierunku, w jakim powinny rozwijać się wybrane rozwiązania instytucjonalne na rynku finansowym.

Poznanie i zrozumienie prezentowanych w niniejszej książce zagadnień ułatwi Czytelnikowi poruszanie się po meandrach współczesnych finansów, równocześnie w wymiarze teoretycznym, jak i funkcjonalnym.

ISBN: 9788375561487
Kod paskowy: 9788375561487
Redakcja: Matysek-Jędrych Anna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
Kod wydawcy: 31095
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 242
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.41
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.