Menu

Inteligentne specjalizacje a budowa innowacyjnych regionów w warunkach europejskich (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375567182 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Adam Oleksiuk 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 202 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Inteligentna specjalizacja to ścisłe powiązanie działalności badawczo-rozwojowej, rozwoju kapitału ludzkiego (kwalifikacji, a także umiejętności pracowników) i specyfiki gospodarczej regionów lub państw. Inteligentne specjalizacje obejmują obszary gospodarki odznaczające się istotnym potencjałem progresywnym i rozwojowym, stanowiące jednocześnie pewien mikrosystem gospodarczy bazujący na silnych stronach regionu. Aktualnie w Unii Europejskiej inteligentna specjalizacja to istotny pomysł na prowadzenie regionalnej polityki nowoczesnej. Dzięki temu osiągalne jest skuteczne i skuteczne wykorzystanie publicznych środków na inwestycje w sferze badań i innowacji.

W pracy w szczególności omówiono:
• główne cechy koncepcji inteligentnych specjalizacji,
• korzyści, jakie dzięki inteligentnym specjalizacjom uzyskują gospodarki lokalne,
• politykę regionalną ukierunkowaną na problematykę inteligentnych specjalizacji,
• wyzwania stojące przed uniwersytetami w kontekście budowy koncepcji inteligentnych specjalizacji i regionów najnowocześniejszych,
• rolę klastrów w rozpoznaniu inteligentnych specjalizacji.


Praca zatytułowana „Inteligentne specjalizacje a budowa prekursorskich regionów w warunkach europejskich" jest udaną próbą zmierzenia się z zupełnie nową tematyką. Rozprawa pokazuje w pełni zadowalający poziom prowadzonych dociekań i rozważań merytorycznych w swej dziedzinie. Posiada bogatą wartość poznawczą w zakresie teorii ekonomicznych i rozmaitych podejść użytkowanych w analizie innowacji, innowacyjności i rozwoju regionalnego. Książka korzystny poziom naukowy i ma szansę stać się pokaźną pozycją, po którą sięgać będą naukowcy, menedżerowie, specjaliści z dziedziny nauk ekonomicznych.
Prof. Nadzw. Dr hab. Zbigniew Klimiuk


Książka „Inteligentne specjalizacje a budowa pionierskich regionów w warunkach europejskich" stanowi niebanalne studium teoretyczne koncepcji inteligentnych specjalizacji, znamionujące koncepcję, a także jej podstawy teoretyczne. Pokazano teorie z zakresu polityki innowacji i regionalnej, na których bazuje pojęcie inteligentnych specjalizacji, a także jej powiązanie z rolą uniwersytetów i klastrów, jako lokomotyw/kluczowych części systemów pionierskich i regionalnych. W książce przedstawiono najnowsze podejścia do analizy klastrów i stopnia powiązania klastrów z inteligentnymi specjalizacjami.
Prof. Nadzw. Dr hab. Elżbieta Wojnicka-Sycz

ISBN: 9788375567182
Kod paskowy: 9788375567182
Autorzy: Oleksiuk Adam
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 31095
Miejscowość: Warszawa
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Języki: polski

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.