Menu

Inteligentny transport (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381590303 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Krzysztof Modelewski 
  • Wydawnictwo Poligraf 
  • Ilość stron 188 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Henry Ford, wprowadzając w 1903 r. Na rynek model T swego auta, zrewolucjonizował transport. Od ponad 115 lat kierowcy komunikują się przy pomocy tylko kilku sygnałów, używając jedynie świateł i klaksonu, a ci niegrzeczni - także palca środkowego.

Dziś diametralnie zmienia się sposób użytkowania pojazdów i ich interakcji z otoczeniem. Na naszych oczach dokonuje się kolejna rewolucja. Nadchodzi transport autonomiczny… Początek programowego wdrażania Inteligentnych Systemów Transportowych ITS w Polsce przypada na lata 2007-2013.

W tym jakże krótkim czasie nasz polski rynek ITS przebył niebywałą ewolucję od tak zwanego rynku dostawcy oferującego niszowe, wyspowe rozwiązania do jego pełnej otwartości, jednocześnie pod względem biznesowym, jak i technologicznym.

Krzysztof Modelewski stał się jedną z kluczowych postaci tej transformacji. Jako absolwent Politechniki Warszawskiej, posiadający multidyscyplinarną wiedzę z zakresu technice informatycznych, transportu i zarządzania, stał się członkiem głównych zespołów pracujących nad przygotowaniem systemowego wdrażania Inteligentnych Systemów Transportowych, a następnie projektowaniem i budową ITS w Polsce.

Zdobyte doświadczenie zawodowe, zdolność plastikowego myślenia i tak zwane lekkie pióro (rzadkie w świecie inżynierów) zaowocowały także jego niemałym dorobkiem publikacyjnym, w tym wydaniem tej książki.

Książka "Inteligentny transport" wprowadza czytelnika w innowacyjny obszar wiedzy w sposób niezwykle przystępny i systematyczny. Wyjaśnia niełatwe kwestie rozwiązań technologicznych przez pryzmat potrzeb i problemów we współczesnym świecie transportu.

Książka pozwoli czytelnikowi odnaleźć klucz do zrozumienia mechanizmów inteligentnego transportu w świetle dzisiejszych norm i światowych standardów. Pragnę polecić tę pozycję jednocześnie adeptom czy praktykom sztuki inżynierskiej, jak i czytelnikom nietechnicznym, związanym z problematyką współczesnego rynku transportowego.

dr inż. Marek Litwin Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.