Menu

Kapitał społeczny a gospodarowanie aspekty teoretyczne i empiryczne (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381021890 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Aleksandra Grabowska-Powaga 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 262 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Publikacja pokazuje problemy związane z użyciem kapitału społecznego w procesach gospodarowania. We współczesnych gospodarkach, które cechują się coraz poważniejszymi asymetriami rynkowymi, kapitał społeczny jest postrzegany poprzez wielu autorów jako zasób, który pozwala przezwyciężać podmiotom gospodarującym ograniczenia powstałe na tle owych asymetrii. Dzięki wykorzystaniu kapitału społecznego podmioty gospodarujące mogą osiągać cele, które w przeciwnym razie byłyby trudne albo wręcz niemożliwe do realizacji.

W części teoretycznej (dwa pierwsze rozdziały) monografii Czytelnik odszuka ważne, z punktu widzenia podjętej problematyki, zagadnienia dotyczące problemów gospodarowania, podejmowania decyzji, kształtowania relacji i roli kapitału społecznego w procesach gospodarowania.

Rozdział ostatni książki poświęcono empirycznej weryfikacji dotyczącej kapitału społecznego i jego poręcznych konsekwencji w trzech logicznie powiązanych analizach: globalnej (analiza kapitału społecznego na świecie), międzynarodowej (na przykładzie regionu Europy) i lokalnej (na przykładzie Polski).

Monografia ma charakter naukowy i skierowana jest z reguły do odbiorców zajmujących się merytorycznie wykorzystaniem kapitału społecznego w procesach gospodarowania. Takie podejście nie wyklucza użycia przedstawionych analiz równocześnie teoretycznych, jak i merytorycznych poprzez podmioty (jak aparat państwa, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe), które powinny sprzyjać rozwojowi kapitału społecznego w danej wspólnocie albo społeczności.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.