Menu

Kapitalizm i wolność - Milton Friedman (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328330276 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Milton Friedman 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 384 
  • Rok wydania 2018 

Opis

To, co sprawia, iż jest ona najszczególniej fascynująca, to jej fundamentalne zasady. Są tak proste, iż każdy jest w stanie je zrozumieć — a jednak niewielu je rozumie.

Milton Friedman o ekonomii

W jaki sposób korzystać z dobrodziejstw posiadania rządu i jednocześnie unikać związanych z tym zagrożeń dla osobistej wolności człowieka? W tej konwencjonalnej pozycji Milton Friedman formułuje całościowy obraz poglądów gospodarczych, które miały decydujący wpływ na to, jak dzisiaj wygląda nasza rzeczywistość rynkowa. Według klasyka światowej ekonomii kapitalizm konkurencyjny jest równocześnie środkiem służącym do osiągania wolności ekonomicznej, jak i warunkiem koniecznym dla osiągnięcia wolności politycznej.

„Książki takie jak ta pokazują możliwości i przypominają wszystkim o tym, jakie są alternatywy dla istniejącego stanu rzeczy, stwarzając podłoże do przeprowadzenia zmiany w przypadku zaistnienia sprzyjających okoliczności. Stosunki prywatne i rządowe (te drugie w szczególności) posiadają niewyobrażalną wręcz inercję — można by to nazwać tyranią status quo. Jedynie rzeczywisty albo spodziewany kryzys może przyczynić się do dokonania prawdziwej zmiany. Kiedy kryzys już wystąpi, podejmowane działania uzależnione są od idei, do których można w danym momencie sięgnąć. I to właśnie jest moim zdaniem nasze podstawowe zadanie — opracowywać alternatywy dla obecnie prowadzonej polityki, utrzymywać je przy życiu i dbać o nie aż do czasu, kiedy to, co politycznie niemożliwe, stanie się politycznie nieuniknione"

(ze wstępu).

Milton Friedman — doktor ekonomii, twórca idei monetaryzmu, obrońca i propagator idei wolnego rynku, antysocjalista. W 1976 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, a w 1988 został uhonorowany Prezydenckim Medalem Wolności i Narodowym Medalem Naukowym. Był doradcą ekonomicznym prezydentów Nixona oraz Reagana. Twórca aktualnych do dziś recept na stały rozwój gospodarczy, oddany zwolennik teorii potężnego pieniądza. Autor takich rewolucyjnych dzieł, jak Kapitalizm i wolność, Wolny dobór czy Tyrania status quo.

Kod paskowy: 9788328330276
Autorzy: Friedman Milton
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20367
liczba stron: 384
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 13.9x20.7
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.465
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.