Menu

Komisja Jakiego. Czas rozliczeń (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381164603 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Bartłomiej Opaliński 
  • Wydawnictwo Zysk 
  • Ilość stron 156 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Książka stanowi swoistą relację z pierwszego roku prac Komisji, spojrzenie na Komisje od w środku poprzez dwóch jej członków wywodzących się z ugrupowań politycznych, które nigdy nie rządziły w Warszawie, a więc nie miały do czynienia z problemem reprywatyzacji widzianym z perspektywy rządzących.
Książka dostarcza bogatego materiału, mieści niemało faktów i informacji. Ustawodawca, widząc brak automatyzmu państwa i bezradność w walce z reprywatyzacją postanowił przejść na sterowanie ręczne i wprowadził regulacje doraźne, ale skuteczne. Relacja ma charakter obiektywny z elementami konstruktywnej krytyki. Autorzy obnażają kulisy działania Komisji, jej funkcjonowanie od kuchni, podejmowane decyzje. Opisują zarówno wszystko to co pozytywne jak ponadto zwracają uwagę na niedostatki czy wręcz absurdy, na które natknęli się w pracy. Relacja ma więc charakter słodko-kwaśny.
Choć na polskim rynku wydawniczym pojawiło się już niemało pozycji poświęconych reprywatyzacji, to jednak żadna z nich nie ukazuje Komisji w tak licznych szczegółach i kulisach jej działania. Jest to relacja osób najbliżej związanych z komisja - organem rozliczającym patologie reprywatyzacyjne, będących w sercu walki z dziką reprywatyzacją, w nieustannym ogniu walki z patologiami.

Podtytuł: Czas rozliczeń
ISBN: 9788381164603
Kod paskowy: 9788381164603
Autorzy: Opaliński Bartłomiej
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 23401
Miejscowość: Poznań
ilość stron: 216
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 14.0x20.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.27
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.