Menu

Konwergencja w warunkach integracji gospodarczej - Grodzicki Maciej J. (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788323343929 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Maciej J. Grodzicki 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 
  • Ilość stron 308 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Publikację Macieja J. Grodzickiego akcentuje korzystne wyważenie teoretycznej podbudowy, adekwatnie przypasowanej metodologii badań i wnikliwej analizy. Dzięki temu czytelnik dostaje spójne i zarazem pogłębione spojrzenie na problem konkurencyjności gospodarek krajów Europy Środkowej. Lektura książki pozwala poprawnie zrozumieć, na czym polegają względne przewagi tych gospodarek w światowej rywalizacji, lecz też w czym tkwią ich strukturalne słabości, które jeśli nie zostaną przezwyciężone z czasem spowodują zepchnięcie tych krajów na peryferia gospodarcze.
Prof. Dr hab. Jerzy Hausner, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Wobec sporej liczby opracowań dotyczących tematu konwergencji opartych na podstawach neoklasycznych praca akcentuje się wyraźnie szerszą perspektywą metodologiczną, czerpiąc z dorobku ekonomii ewolucyjnej. Pozwala to uchwycić heterogeniczny charakter procesów konwergencji, ich nieliniowy przebieg oraz strukturalną sektorową specyfikę.
Dr hab. Stanisław Kubielas, prof. Uniwersytetu Warszawskiego
Warto zwrócić uwagę na użycie w publikacji nowego podejścia badawczego w analizie integracji gospodarczej i konwergencji przemysłu polegającego na analizie międzynarodowych przepływów wartości, które ze względu na wysokie oczekiwania w zakresie szczegółowości informacji statystycznych jest dosyć rzadko użytkowane w literaturze przedmiotu. Należy podkreślić, że temat książki ma spore znaczenie poznawcze i może również mieć znaczenie funkcjonalne dla kształtowania kierunków procesów integracji gospodarczej.
Prof. Dr hab. Eugeniusz Kwiatkowski, Uniwersytet Łódzki
Dr Maciej J. Grodzicki doktor nauk ekonomicznych, pracownik Instytutu Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi badania osadzone w nurtach ekonomii heterodoksyjnej, poświęcone znaczeniu integracji gospodarczej w ramach globalnych łańcuchów wartości dla zmian technologicznych i nierówności międzynarodowych. Laureat stypendium Postdoctoral Researchers International Mobility Experience DAAD, realizowanego na Uniwersytecie w Bremie i w Science Policy Research Unit na Uniwersytecie Sussex.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.