Menu

Makroekonomia behawioralna Jak wyjaśniać zjawiska - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 99,99 zł. (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375569827 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Krzysztof Orlik 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 218 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Codziennie na całym świecie ludzie podejmują nie w pełni racjonalne lub wręcz całkowicie nieracjonalne decyzje, które dotyczą ekonomicznej sfery ich życia. Emocjonalne decyzje w inwestowaniu, niewystarczający poziom oszczędzania na emeryturę, wpadanie w pułapki zastawiane poprzez specjalistów od marketingu i sprzedawców są czymś powszechnym i odległym od działania genialnego „racjonalnego decydenta". Kłopoty z oceną ryzyka, uleganie sugestywnym opowieściom, zachowania altruistyczne, chęć odwzajemnienia przysług prowadzą nieraz do błędów decyzyjnych.

W pewnych warunkach jednostkowe błędy nabierają charakteru zbiorowego i wpływają na opisywane poprzez makroekonomię takie zjawiska, jak: bezrobocie, inflacja, kierunek polityki pieniężnej, poziom oszczędzania i konsumpcji, nadmierna zmienność cen akcji, nieruchomości i innych aktywów. Rosnące bańki cenowe mogą prowadzić do zaburzenia cyklu ekonomicznego, a w najszczególniej drastycznej formie do kryzysu ekonomicznego i recesji w skali ogólnokrajowej lub globalnej.

konwencjonalna ekonomia w wyjaśnianiu tych zjawisk opiera się na założeniu istnienia racjonalnego decydenta, podczas gdy ekonomia behawioralna dopuszcza błędy poznawcze, ograniczenia ludzkiego umysłu w przetwarzaniu ogromnej ilości informacji, presję czasu czy po prostu pewne lenistwo ludzkiego umysłu. Makroekonomia behawioralna służy właśnie wyjaśnianiu zjawisk o sporej skali, biorąc pod uwagę błędy i odstępstwa od racjonalności w ekonomicznym funkcjonowaniu ludzi. Książka opisuje rezultaty ponad trzech dekad badań w tej dziedzinie.

Podtytuł: Jak wyjaśniać zjawiska makroekonomiczne z użyciem ekonomii behawioralnej
ISBN: 9788375569827
Kod paskowy: 9788375569827
Autorzy: Orlik Krzysztof
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31095
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 218
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x23.0cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.36
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.