Menu

Metaekonomia Ii Zagadnienia Z Filozofii Makroekonomii Wyd. 2 - Praca zbiorowa (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378864776 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Copernicus Center Press 
  • Ilość stron 464 
  • Rok wydania 2019 

Opis

\"Nie unikając nieprzystępnych pytań i roztrząsania problemów, które mogą okazać się bolesne, twórcy tego tomu zabierają czytelnika w metaekonomiczną podróż, która pozwala na spojrzenie "z góry" i ma w sobie coś z rachunku sumienia. Mimo że nie za każdym razem przyjemny, taki rachunek sumienia jest konieczny dla utrzymania minimum higieny intelektualnej ekonomistów - jednocześnie tych dojrzałych zawodowo, jak i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki - wpisujących się w główny nurt dyscypliny (mainstream). Co my tak naprawdę robimy i jakie jest znaczenie tego, co robimy?\" (prof. Paul H. Dembinski z przedmowy)
\"Makroekonomista akademicki, będąc poddany presji ze strony konieczności publikowania w uznanych międzynarodowych czasopismach, a także pracujący często równolegle dla instytucji rynku finansowego, w sposób nieuświadomiony podąża za aktualnymi trendami, nieraz nie znając podstaw metodologicznych wielu twierdzeń i założeń, które stanowią fundament dyscypliny. Dlatego również wysiłek podjęty poprzez redaktorów na polu wyjaśniania tych na co dzień niewidocznych założeń uważam za istotnie cenny.\" (dr hab. Łukasz Goczek, prof. UW, z recenzji wydawniczej)
\"Niniejsza lektura jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że ekonomia nie dostarcza wiedzy pewnej i precyzyjnej, ale raczej wiedzy o charakterze przypuszczeń i to silnie zależnych od kontekstu.\" (dr hab. Łukasz Hardt, prof. UW, ze słowa końcowego)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.