Menu

Mikroekonomia (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301174033 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Varian Hal R. 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 792 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Kultowy podręcznik do kursu przeciętnego mikroekonomii i ekonomii menedżerskiej!

Podręcznik Hala Variana jest „jak marzenie"; studiować z niego mikroekonomię oraz uczyć na jego podstawie studentów to prawdziwa przyjemność.
Robert A. Mango z Vanderbilt University w Nashville
atuty podręcznika:
Ř Układ podręcznika zawiera kilka równoległych ścieżek, które czynią go przydatnym do prowadzenia kursów na przeróżnych poziomach: od podstawowego, przeciętniezaawansowany, aż do? przy uzupełnieniu zależnie od potrzeb wykładu? zaawansowanych.
Ř Autor nie tylko opisuje pojęcia i zdarzenia, ale „otwiera" przed czytelnikiem kolejne drzwi prowadzące do poznania tajemnic spraw powszednich z zasady niełączonych z zagadnieniami ekonomicznymi.
Ř Z podręcznika mogą korzystać studenci o rozmaitym stopniu znajomości matematyki, w głównym toku wykładu nie jest bowiem stosowany rachunek różniczkowy. Sporo rozdziałów dopełniają dodatki matematyczne.
Ř Konsekwentnie jest prezentowane ujęcie poręczne, w którym zdarzenia gospodarcze są ukazywane przez pryzmat ich wspólnego problemu, nawet gdy dotyczą rozmaitych dziedzin gospodarki, co uczy uniwersalnego myślenia ekonomicznego.
Ř W analizie został uwzględniony nie tylko wpływ czynników stricte ekonomicznych, ale także takich jak: niepewność, nierówna informacja czy słabość ludzkiego charakteru i instytucji, co zbliża podręcznik do „codziennego życia".

świeże wydanie zostało wzbogacone o:
· świeże rozdziały poświęcone teorii gier, a także ekonomii behawioralnej,
· mikroekonomiczną koncepcję przetargów,
· aktualne, atrakcyjne przykłady.

Hal R. Varian jest głównym ekonomistą Google’a, a także emerytowanym profesorem Uniwerytetu Berkley w Kalifornii, był wieloletnim dziekanem School of Information Management and System i współpracownikiem tamtejszego Wydziału Ekonomii. Ponadto gościnnie wykłada na wielu uczelniach na całym świecie.

Podtytuł: Kurs średni - ujęcie progresywne.
Tytuł oryginału: Intermediate Microeconomics A Modern Aproach.
ISBN: 9788301174033
Kod paskowy: 9788301174033
Autorzy: Varian Hal R.
Tłumaczenie: Domański Ryszard S.
Wydanie: 4
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 792
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.8x23.8cm
Głębokość (mm): 35
Waga: 1.13
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.