Menu

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia - 35% rabatu na drugą książkę! (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381073639 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer 
  • Ilość stron 172 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Nowelizacja ustawy o nieznacznym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, iż od 1 stycznia 2017 r., zawierając na określonych warunkach umowę zlecenia lub umowę o świadczenie usług, wysokość wynagrodzenia powinna być ustalona w umowie w taki sposób, żeby za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług nie była ona niższa niżeli wysokość małej stawki godzinowej. Od 1 stycznia 2017 r. Obowiązuje na dodatek nakaz ewidencjonowania czasu pracy zleceniobiorców. Przepisy przewidują jednak pewne wyjątki stanowiące, że nie w każdym przypadku osoba przyjmująca zlecenie albo świadcząca usługi nabędzie prawo do drobnego wynagrodzenia.
W książce w sposób przystępny omówiono problematykę rozliczania umów zlecenia z zastosowaniem nowych przepisów o znikomej stawce godzinowej.
Publikacja mieści na dodatek:
- wzór umowy zlecenia, a także wzór oświadczenia osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą przyjmowanego w celu ustalenia obowiązku użytkowania niewiele znaczącej stawki godzinowej,
- teksty: ustawy o niedużym wynagrodzeniu za pracę oraz nowelizującej ją ustawy, która weszła w życie 1 stycznia 2017 r.
niepokaźna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.