Menu

Mit pieniądza - Andrzej Sopoćko (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301183127 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Andrzej Sopoćko 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 270 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Pytanie "czym jest pieniądz", nie jest zmartwieniem zwykłego człowieka. Do czasu, aż nie chce zmieniać systemu finansowego, żeby go miał. Demokracja polega jednak na tym, że każdy może ten pieniądz kształtować. Każdy powinien więc znać drogę jaką pieniądz przeszedł, od rąbanych kawałków srebra do międzynarodowego pieniądza bankowego, opartego tylko na zaufaniu. Jak rzadka jest to wiedza, świadczą kryzysy, wynikające z subiektywnych wizji pochodzenia siły pieniądza. Książka opisuje globalny kryzys finansowy.

Prof. Andrzej Sopoćko próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego stagnacja gospodarcza rozwiniętych gospodarek sięga poza system finansowy. Jego zdaniem rozwiązania, które wydawały się niedawno jedyne i ostateczne, zawiodły. Pora więc szukać nowych modeli i przyjrzeć się bliżej paradygmatom, które wydają się niewzruszalne.

Autor proponuje wprowadzenie nowego, dla wielu kontrowersyjnego, dwustrumieniowego modelu emisji pieniądza w którym przywraca się bezpośrednie zasilanie budżetu w pieniądz, a także następuje całkowite oddzielnie tego pieniądza pod względem regulacyjnym od drugiego strumienia, tj. Trafiającego do sektora komercyjnego. Tego rodzaju model i wspierająca go analiza nie były dotąd wykorzystywane w literaturze monetarnej w kraju i na świecie. Autor liczy się z tym, że jego rewolucyjna koncepcja może spotkać się z krytyką, ale ma nadzieję na wartościową dyskusję.

Podtytuł: Świat realny wobec iluzji polityki pieniężnej
ISBN: 9788301183127
Kod paskowy: 9788301183127
Autorzy: Sopoćko Andrzej
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 270
Oprawa: Kartonowa Foliowana
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.5x24.0cm
Głębokość (mm): 18
Waga: 0.42
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.