Menu

Model biznesu jako wyzwanie dla rachunkowości- bezpłatny odbiór zamówień w Krakowie (płatność gotówką lub kartą). (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788363391584 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Bogusława Bek-Gaik|Jan Michalak 
  • Wydawnictwo Gab 
  • Ilość stron 192 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Głównym celem monografii jest wyznaczonie miejsca modelu biznesu w systemie rachunkowości.

Przełom w technologii, przemiany społeczne i zmiany ekonomiczne (konkurencja na światową skalę, luźny przepływ towarów i kapitału, transformacja zarządzania) i środowiskowe (skażenie środowiska naturalnego) doprowadziły do nasilenia się dyskusji nad sposobem generowania wartości przez przedsiębiorstwa i zmieniającymi się modelami biznesu.

Model biznesu jest najczęściej rozumiany jako sposób generowania przychodów albo kreowania wartości. Wyczerpywanie się istniejących sposobów generowania przychodów i kreowania wartości, na przykład w przypadku wydawnictw wydających prasę papierową czy firm kreujejących energię elektryczną z paliw kopalnych, doprowadziło do poszukiwania nowych modeli biznesu i ożywionej dyskusji wśród praktyków i środowiska naukowego zarządzania od lat 90. XX wieku.

Rachunkowość jako działalność poręczna i dziedzina naukowa ściśle związana z zarządzaniem organizacjami stanęła przed wyborem – czy włączyć koncepcję modelu biznesu w swój aparat pojęciowy, czy stwierdzić, że pozostaje ona poza zakresem jej zainteresowań. Stanowi to niewątpliwe wyzwanie dla teoretyków i praktyków rachunkowości.


„Opracowanie poświęcone jest zagadnieniu ważnemu w obszarze rachunkowości, w szczególności w kontekście tzw. Sprawozdawczości zintegrowanej. To jest pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl po zapoznaniu się z jego tytułem. Zawartość opracowania jest jednak daleko szersza. [ ] Koncepcja opracowania jest klarowna, obejmuje kilka płaszczyzn, na których charakteryzowana jest kwestia modelu biznesowego. Takie uporządkowane podejście podoba mi się, ponieważ daje czytelnikowi wyobrażenie o stopniu złożoności kontekstów ważnych nie tylko dla dobrego rozumienia modelu biznesowego. Uzmysławia także kierunki jego oddziaływania. W obszarze nauki rachunkowości recenzowana pozycja może być przyjęta jako jedna z pierwszych prac podejmujących próbę w miarę kompleksowego spojrzenia na model biznesowy z perspektywy rachunkowości".

Prof. Zw. Dr hab. Anna Karmańska
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

ISBN: 9788363391584
Kod paskowy: 9788363391584
Autorzy: Michalak Jan, Bek-Gaik Bogusława, Karwowski Mariusz
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 42282
ilość stron: 192
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 23.7x16.4
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.324
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.