Menu

Monitoring wolności mediów w Europie - Alicja Jaskiernia

Cechy produktu

  • ISBN 9788375458404 
  • Wydawnictwo Artvitae 

Opis

Monografia autorstwa Alicji Jaskierni stanowi cenną analizę mechanizmów monitoringu wolności mediów w Europie, prowadzonego przez widoczne z punktu widzenia demokratyzacji życia publicznego organizacje regionalne, takie jak Rada Europy, Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie i Unia Europejska, a także podmioty z sektora pozarządowego, a także świeże platformy alertowe, które pojawiły się w internecie. Znajdują się tu omówienia niejednokrotnie przywoływanych w literaturze przedmiotu działań takich organizacji, jak Freedom House, Reporterzy bez Granic czy IREX. Temat podjęty przez Autorkę jest jak najmocniej zasadny – dotyka problemu aktualnego i ważnego z punktu widzenia demokratyzacji życia publicznego.
Zdanie Jodie Ginsberg o tym, iż walka o wolność wypowiedzi nie pozostała jeszcze wygrana nawet w demokracjach, nie jest odosobnione. Podzielają je politolodzy i medioznawcy, których – podobnie jak szefową Index on Censorship – niepokoi zaniedbywanie zasady wolności słowa czy – szerzej – wolności mediów poprzez jednostajne reżimy i dojrzałe demokracje. Dowodzi tego nader pokaźna literatura przedmiotu, którą Autorka recenzowanej monografii wielokrotnie przytacza. Opiera się przy tym także na bogatych materiałach źródłowych – dokumentach, orzeczeniach trybunałów i oczywiście raportach organizacji kontrolujących wolność mediów.

Z recenzji prof. Dr hab. Ewy Stasiak-Jazukiewicz

ISBN: 9788375458404
Kod paskowy: 9788375458404
Autorzy: Jaskiernia Alicja
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 29692
ilość stron: 488
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 16.0x23.5cm
Głębokość (mm): 24
Waga: 0.705
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.