Menu

Nadzieja 10 lat w ciemności (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788326824821 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Berry Amanda|Gina DeJesus 
  • Wydawnictwo Agora 
  • Ilość stron 384 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Czwarta książka w serii PRAWDZIWE ZBRODNIE – wstrząsające historie bez fikcji
„Nazywam się Amanda Berry. Zostałam porwana 10 lat temu. Pomóżcie mi!" – z takim dramatycznym apelem zadzwoniła na policję jedna z ofiar Ariela Castro, po tym jak udało jej się uciec z dłoni porywacza. Jej prowadzony w niewoli dziennik stał się podstawą wstrząsającej,dodatkowo budzącej wiarę w siłę ludzkiego ducha książki, która okazała się światowym bestsellerem.
w momencie porwania Amanda miała siedemnaście lat, Michelle dwadzieścia jeden lat, a Gina zaledwie czternaście Castro, na co dzień kierowca autobusu dowożącego dzieci do szkoły, więził i gwałcił je osobno, a potem razem, próbując poza seksualnymi orgiami zbudować z nimi perwersyjną rodzinę. Jednak żadnej z nich nie zapadła, jak Natasza Kampusch, na „syndrom sztokholmski". Miały jeden, wspólny cel: uciec.
Nagrodzeni Pulitzerem reporterzy The Washington Post, Mary Jordan i Kevin Sullivan, wzbogacają relację ofiar o rekonstrukcję śledztw prowadzonych coraz bardziej wyrafinowanymi metodami najpierw poprzez policję, a potem FBI oraz o losy ich rodzin, na jakich zniknięcie dziewczynek wywarło niezatarte, niszczące piętno. Poznajemy też historię samego Ariela, Portorykańczyka, sadystycznie znęcającego się wcześniej nad żoną, rozwiedzionego ojca córek – koleżanek swoich ofiar, socjopaty i psychopaty, żyjącego we własnym, wyimaginowanym świecie. Sam twierdził, że zrobił się potworem, bo w dzieciństwie pozostał napastowany i cierpi przez za obfite zapotrzebowania seksualne
Drastyczny portret człowieka, który z nienawiści do kobiet stworzył piekło na ziemi. Castro przez lata miał władzę na ludzkim życiem. Dzisiaj to jego ofiary posiadają głos. Używają go, żeby dać nadzieję wszystkim skrzywdzonym.
Justyna Kopińska

Tytuł oryginału: Hope. A memoir of survival in cleveland
ISBN: 9788326824821
Kod paskowy: 9788326824821
Autorzy: Berry Amanda, DeJesus Gina
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 28793
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 384
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.5x23.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.46
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.