Menu

Nieparametryczna identyfikacja nieliniowości w finansowych i ekonomicznych szeregach czasowych - Witold Orzeszko (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788323134367 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Witold Orzeszko 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Umk 
  • Ilość stron 564 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Nieliniowa analiza szeregów czasowych jest obiecującą i szybko rozwijającą się dziedziną ekonometrii. Wśród narzędzi wykorzystywanych do analizy nieliniowości coraz obszerniejsze uznanie zyskują metody nieparametryczne. Metody te nie wymagają apriorycznego określenia typu nieliniowych zależności obecnych w informacji, charakteryzują się z zasady pokaźniejszą uniwersalnością polegającą na możliwości detekcji nieliniowości szczególnie różnorodnej natury i obarczone są mniejszą liczbą założeń.

W pracy zaprezentowano i zastosowano nowoczesne metody statystyczne o potencjalnie wyjątkowo szerokich możliwościach aplikacyjnych. Z tego względu adresowana jest ona zarówno do środowiska akademickiego, jak i do praktyków poszukujących alternatywnych narzędzi wspomagających podejmowanie decyzji gospodarczych i inwestycyjnych. Przeprowadzone badania empiryczne potwierdzają bowiem, że nieliniowość jest atrybutem wielu procesów równocześnie finansowych, jak i ekonomicznych, a nieparametryczne narzędzia statystyczne są produktywnym narzędziem ich analizy. Uwzględnienie zaprezentowanych metod w procesie badawczym może więc zasadniczo przyczynić się do lepszego zrozumienia mechanizmów kształtowania się zjawisk gospodarczych i w efekcie umożliwić ich staranniejszy opis oraz prognozowanie.

ISBN: 9788323134367
Kod paskowy: 9788323134367
Autorzy: Orzeszko Witold
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 31012
Miejscowość: Toruń
liczba stron: 564
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.5x25.0cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 1.005
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.