Menu

Optymalizacja systemów i procesów logistycznych (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375566451 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Miler Ryszard, Nowosielski Tomasz, Pac Bohdan 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 188 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Redukcja kosztów przedsiębiorstw i łańcuchów dostaw przy zachowaniu założonego poziomu obsługi klienta to podstawowy cel optymalizacji funkcjonowania systemów i realizacji procesów logistycznych. Osiąganie założonych rezultatów w sferze wydajności i produktywności wymaga całościowego podejścia do problemu optymalizacji działań logistycznych. Cykl ten nie może być traktowany w sposób wycinkowy, gdyż suboptymalizacja realizowana w jednym segmencie łańcucha dostaw za każdym razem powoduje wzrost kosztów w innym jego ogniwie. Dlatego też, należy na ten problem patrzeć przekrojowo w aspekcie relacji trade off a sumaryczne koszty logistyczne, które są efektem optymalizacji muszą być niższe niż przed rozpoczęciem przedmiotowego cyklu.
Spojrzenie całościowe na problem optymalizacji wymaga od logistyków szerokiej wiedzy merytorycznej. Oczywiście należy pamiętać, iż operacja optymalizacji ma swoje ograniczenia, przekroczenie których może skutkować kosztami utraconej sprzedaży, mogącymi przybierać najróżniejsze formy, niemniej zawsze skutkujące stratami dla przedsiębiorstwa i łańcucha dostaw.
Z logistycznego punktu widzenia optymalizacja to nie tylko starania w obszarze redukcji kosztów, to także sposób na rozszerzenie obrotu przez wzrost konkurencyjności w danym segmencie rynku przy zachowaniu akceptowalnej dostępności towaru, niezależnie czy jest on towarem czy usługą.
W działaniach logistycznych, których celem jest optymalizacja kosztów należy pamiętać, iż poziom obsługi klienta, obroty i koszty logistyczne to system „naczyń połączonych", który określa granice opłacalności tego cyklu w oparciu o „swoisty próg rentowności", wyodrębniony standardami realizacji dostaw akceptowanymi poprzez klienta, poniżej których odchodzi on do konkurencji.

linia cyklu: PRACE NAUKOWE WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W GDAŃSKU
ISBN: 9788375566451
Kod paskowy: 9788375566451
Redakcja: Miler Ryszard, Nowosielski Tomasz, Pac Bohdan
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 31095
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 188
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.32
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.