Menu

Organizacja rachunkowości podmiotów gospodarczych - Nika Bartłomiej, Koczar Joanna, Kostyk-Siekierska Katarzyna (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380854130 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Difin 
  • Ilość stron 300 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Organizacja rachunkowości obejmuje organizację procesu informacyjnego w systemie rachunkowości w znaczeniu czynnościowym, a także organizację samego działu rachunkowości w ujęciu atrybutowym. Organizacja rachunkowości w obu aspektach jest regulowana do specyfiki podmiotu gospodarczego, wymagań użytkowników informacji pochodzących z systemu rachunkowości, zmiennego otoczenia podmiotu i ewolucji prawa bilansowego.

Książka ma wymiar użyteczny i jest ukierunkowana na wyjaśnienie, jak wygląda praca służb finansowo-księgowych we współczesnych realiach gospodarczych, jak jest zorganizowany dział rachunkowości, jak powstaje i jest przetwarzana dokumentacja wewnętrzna, jak są projektowane procedury kontroli i inwentaryzacji, a także jak funkcjonuje rachunkowość w środowisku informatycznym. Opracowanie jest praktycznym przewodnikiem po organizacji procesów przetwarzania informacji w systemie rachunkowości oraz posiada sporo wskazówek zezwalających zorganizować albo usprawnić pracę służb finansowo-księgowych.

Książka, jako mistrzowski podręcznik akademicki, objaśnia najważniejsze obszary organizacji rachunkowości i w związku z tym może być użyta w procesie kształcenia studentów kierunku finanse i rachunkowość, uczestników kursów i szkoleń z zakresu rachunkowości, a także słuchaczy studiów podyplomowych. Publikacja jest także przeznaczona praktykom, w szczególności głównym księgowym, pracownikom służb finansowo-księgowych, audytorom wewnętrznym i menedżerom zróżnicowanych szczebli zarządzania podmiotami gospodarczymi i instytucjami. Autorzy wykorzystali swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz uwzględnili najnowsze regulacje prawa bilansowego.

ISBN: 9788380854130
Kod paskowy: 9788380854130
Autorzy: Nika Bartłomiej, Koczar Joanna, Kostyk-Siekierska Katarzyna
Kod wydawcy: 20629
Format: 16.0x23.0cm
Głębokość (mm): 16
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.