Menu

Podstawy ekonomii (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301197872 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Eugeniusz Kwiatkowski|Roman Milewski 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 688 
  • Rok wydania 2018 

Opis

świeże, zaktualizowane i powiększone wydanie cieszącego się od lat niesłabnącym zainteresowaniem podręcznika zawierającego prezentację podstawowych zagadnień współczesnej ekonomii, zarówno w skali makro, jak i mikro.
Obok ujęć teoretycznych, odnoszących się do dorobku głównych nurtów teorii ekonomii, posiada odwołania do rzeczywistości gospodarczej, zwłaszcza gospodarki polskiej okresu transformacji.
W nowym wydaniu pozostały zaktualizowane treści poszczególnych rozdziałów i zmodyfikowany ich układ. Dodano także świeże rozdziały, w których m.in. Omawiane są główne nurty ekonomii, zagadnienia związane z polityką pieniężną, integracją europejską i globalizacją.
Do najważniejszych zalet podręcznika należą:
- przystępny język wykładu, który pozwala jednocześnie studentom, jak i szerszemu kręgowi czytelników, na zrozumienie podstawowych problemów współczesnej ekonomii;
- używanie w śladowym, koniecznym stopniu ujęć algebraicznych;
- liczne ilustracje ułatwiające zrozumienie trudniejszych problemów;
- odniesienia do polskiej rzeczywistości gospodarczej, co bezspornie podkreśla podręcznik na tle tłumaczonych opracowań zagranicznych autorów.
Podręcznik może być użyty przez studentów ekonomii i zarządzania, w zakresie przedmiotów: podstawy ekonomii, części ekonomii, mikroekonomia, makroekonomia, podstawy ekonomii społecznej, mikroekonomia i funkcjonowanie przedsiębiorstw.
Zespół autorski tworzą pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Warszawskiej i Narodowego Banku Polskiego.

ISBN: 9788301197872
Kod paskowy: 9788301197872
Redakcja: Milewski Roman, Kwiatkowski Eugeniusz
Wydanie: 4
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
liczba stron: 688
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5
Głębokość (mm): 35
Waga: 1.1
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.