Menu

Podstawy zarządzania operacyjnego - Zdzisław Jasiński (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788326434037 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Zdzisław Jasiński 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer 
  • Ilość stron 448 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Nasilanie się konkurencji na rynku powoduje, że coraz pokaźniejszego znaczenia nabiera umiejętność odpowiedzialnego zarządzania. Aby tak zarządzać, menedżer musi posiadać wiedzę o współczesnych systemach wytwarzania i korzystnie się orientować w związanych z tym zagadnieniach technologicznych i socjopsychologicznych. Ponieważ każdy system wytwórczy ma charakter społeczno-technologiczny, a o sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa decydują głównie zatrudnieni w nim ludzie, ważny jest nie tylko technologiczny aspekt zarządzania operacyjnego, lecz także kwestie kadrowe. Dlatego w książce w sposób kompleksowy pozostały omówione następujące zagadnienia:
* zasady organizacji działalności operacyjnej,
* mechanizmy funkcjonowania systemów operacyjnych,
* podejmowanie w ich obszarze decyzji strategicznych,
* planowanie zadań i zasobów,
* organizowanie procesów wytwórczych w czasie i przestrzeni,
* logistyka procesów wytwarzania,
* kształtowanie jakości w procesie wytwarzania,
* informatyzacja i automatyzacja procesów przedsiębiorstwa,
* organizacja pracy,
* szkolenie, motywowanie i ocenianie pracowników.
Książka jest asygnowana dla studentów kierunków organizacji i zarządzania i dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w przedsiębiorstwie - zwłaszcza dla menedżerów działających w sferze operacyjnej.
równocześnie w krajowych, jak i zagranicznych publikacjach na temat zarządzania operacyjnego z reguły ukazuje się jedynie techniczną stronę procesów wykonawczych albo również aspekt ten dominuje w podjętych rozważaniach. Książka pod redakcją Zdzisława Jasińskiego ma odmienny charakter - jest ona przykładem wieloaspektowego spojrzenia na system wykonawczy. Przedstawiono w niej bowiem jednocześnie jego stronę techniczną, jak i aspekt społeczny".
Prof. Dr hab. Rafał Krupski

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.