Menu

Polityka informacyjna spółek giełdowych w dobie... - Bogusława Bek-Gaik, Anna Surowiec (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381028004 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Anna Surowiec|Bogusława Bek-Gaik 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 168 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Tematyka monografii dotyczy szeroko pojętego raportowania (sprawozdawczości) organizacji - równocześnie finansowego, jak i niefinansowego. Jej znaczącym celem była identyfikacja współczesnych form raportowania korporacyjnego w dobie stabilnego rozwoju z perspektywy teorii i praktyki, wskazanie formy, a także kluczowych części treści raportu zintegrowanego w praktyce spółek publicznych w Polsce - stanu obecnego i ich ewolucji.

świeże formy raportowania korporacyjnego, a w szczególności tzw. Raporty niefinansowe, pojawiły się, by pomóc organizacjom przekazać dane o tworzeniu wartości i modelu biznesowym. Posiadają one służyć wszystkim interesariuszom i wspomagać ich w podejmowaniu racjonalnych decyzji.

W monografii omówiono współczesne kryteria informacyjne interesariuszy, formy sprawozdawczości organizacji (finansowe i niefinansowe) oraz przedstawiono wyniki badań własnych dotyczących praktyki raportowania spółek giełdowych.

W szczególności omówiono raport zintegrowany, który jest obecnie uznawany za najszczególniej rozwiniętą formę raportowania organizacji, integrującą informacje finansowe i niefinansowe w jednym dokumencie, którego dynamiczny rozwój obserwujemy od 2013 r., kiedy to pojawiły się Ramy koncepcyjne raportowania zintegrowanego.

W monografii zaprezentowano teoretyczne podstawy raportowania zintegrowanego, przyczyny jego powstania, aspekty wdrożeniowe, części treści ze szczególnym uwzględnieniem modelu biznesowego, a także wyniki badań własnych autorek, dotyczących praktyki raportów zintegrowanych polskich spółek publicznych.

W krajowej literaturze przedmiotu brak jest dotychczas kompleksowych badań dotyczących tej problematyki. Monografia uzupełnia dotychczasowy dorobek publikacyjny w tym obszarze na rynku polskim, wskazując równocześnie podstawy teoretyczne raportowania danych niefinansowych, jak i praktykę polskich spółek giełdowych.

Publikacja z całą pewnością przyczyni się do dalszej popularyzacji wiedzy o sprawozdawczości niefinansowej w Polsce i może stanowić inspirację do dalszych badań nad kształtowaniem oraz rozwojem form raportowania niefinansowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.