Menu

Polityka wypłat na rzecz akcjonariuszy (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381425414 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Bogna Kaźmierska-Jóźwiak 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 214 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Wiek XX przyniósł istotne zmiany na rynkach kapitałowych, wywołane przeobrażeniami otoczenia ekonomicznego i prawno-regulacyjnego, w tym odnoszące się do polityki dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.

Tendencja, która miała swój początek na rozwiniętych rynkach kapitałowych, istotnie w Stanach Zjednoczonych, dotyczyła poszerzania wachlarza rozwiązań z zakresu możliwości finansowych rozliczeń spółki z jej właścicielami.

Zaobserwowano przejście jednostronnej dividend policy w wieloskładnikową payout policy. Autorka monografii zaprezentowała próbę kompleksowego podejścia do polityki wypłat na rzecz akcjonariuszy w krajowych niefinansowych spółkach notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2004-2016.

Przeanalizowała zmiany w obszarze polityki wypłat w badanych spółkach. Podjęła próbę identyfikacji czynników determinujących skłonność tych firm do wypłaty dywidendy albo nabywania akcji własnych. Badaniu poddała też reakcje rynku na upublicznienie wiadomości o zainicjowaniu przez spółki wypłacania dywidendy albo wznowieniu jej wypłacania po co najmniej trzech latach oraz na ujawnienie danych o planach nabywania akcji własnych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.