Menu

Polski transport samochodowy ładunków - Zdzisław Kordel

Cechy produktu

  • ISBN 9788381022835 
  • Autor Zdzisław Kordel 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 334 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Analiza funkcjonowania rynku transportu samochodowego nie dotyczy tylko gromadzenia i przetwarzania danych statystycznych dotyczących stanu liczbowego tego transportu, wielkości przewozów, a także kosztów w przedsiębiorstwach transportu samochodowego wykonującego przewozy ładunków. Autorzy w niniejszej monografii zaprezentowali pomiędzy innymi także nowe wyzwania badawcze, takie jak: prognozowanie tendencji rozwojowych transportu samochodowego, koncepcje organizacyjne zagadnień recyklingu pojazdów samochodowych, kształtu obsługi transportowej współczesnych miast czy zagadnienia ekologii w transporcie.

Te wszystkie problemy są niezmiernie ważne przy konstruowaniu strategii rozwoju gospodarczego Polski w dynamicznie rozwijających się warunkach zarówno we wnętrzukrajowych, jak i otoczenia międzynarodowego. Jak napisał recenzent prof. A. Kuriata: "niniejsza monografia jest specyficznym opracowaniem dotyczącym całościowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem współczesnego rynku transportu samochodowego, a jej wysoki poziom teoretycznych rozważań pokazuje złożoność w aktualnych warunkach funkcjonowania gospodarki Polski\". Recenzent uważa także, że zaprezentowany materiał w niniejszej monografii winien być systematycznie uaktualniany i poszerzany w zależności od założeń polityki transportowej państwa, powinien być materiałem wyjściowym dla tej polityki i być materiałem źródłowym dla teoretyków, jak i praktyków.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.