Menu

Potęga relacji w zarządzaniu (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301206871 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Edgar H Schein|Peter Schein 
  • Wydawnictwo PWN 
  • Ilość stron 204 
  • Rok wydania 2019 

Opis

\"Naszą książkę kierujemy do wszystkich menedżerów i liderów posiadających motywację i możliwości konieczne, żeby wprowadzić zmiany w swoich firmach. Pokorne zarządzanie jest wyjątkowo niezbędne w sporych korporacjach, ale pozostałe sektory - medycyna, sztuka, instytucje polityczne, organizacje non profit, drużyny sportowe, organizacje społeczne - ponadto z niego skorzystają.\"
Ze wstępu

\"Zmiana relacji pomiędzy menedżerami i pozostałymi pracownikami jest jedną z najważniejszych modyfikacji, zachodzących w sferze zarządzania.. Kiedy wytworzono podstawy zarządzania organizacjami, menedżerowie byli odpowiedzialni za organizowanie pracy innym. Wówczas oczekiwano od nich, że będą wiedzieli więcej od swych podwładnych. Dziś w świecie biznesu toczy się dyskusja dotycząca roli i obrazu lidera. Menedżerowie budują swój autorytet inaczej, a praca w firmach jest znacznie bardziej płynna i mniej zhierarchizowana. Zmieniające się zespoły zadaniowe, praca zdalna, ciągle zmieniające się uwarunkowania, szum informacyjny, pracownicy przyzwyczajeni do bycia aktywnymi uczestnikami dyskusji i rosnące znaczenie zaangażowania - wszystko to wpływa na zmianę oczekiwań wobec liderów.
Nie potrzebujemy tyranów, ani mędrców, potrzebujemy pokornych przywódców generujących relacje - stwierdzają autorzy książki: znany psycholog biznesu Edgar H. Schein i Peter A. Schein. Potrzebujemy ludzi, którzy zamiast wydawać dyspozycję będą dzielili się z innymi swoją energią, pozwalając im zrobić coś nowego i udoskonalonego. "Naszym zdaniem" - piszą autorzy - "przywództwo zawsze polega na relacjach, a prawdziwie udane przywództwo kwitnie w kulturze o wysokiej otwartości i wysokim zaufaniu ludzi do siebie."\"
dr Piotr Kaczmarek-Kurczak, Akademia Leona Koźmińskiego

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.