Menu

Przedsiębiorczość (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788326412783 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Glinka Beata, Gudkova Svetlana 
  • Wydawnictwo Oficyna a Wolters Kluwer business 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Glinka i Gudkova traktują przedsiębiorczość jako proces równoległy do procesu życia producenta. Jest to podejście amerykańskie, wypracowane w grupie Babson College i rozpropagowane przez takich autorów, jak Timmons czy Churchill. Jest to pierwszy w literaturze polskiej podręcznik należący do tego nurtu. Książka znacznie nawiązuje do prekursorskich prac Profesora Stefana Kwiatkowskiego, który jako pierwszy spomiędzy polskich uczonych zwrócił uwagę na ten \"procesowy\" aspekt przedsiębiorczości i był w skali globalnej pionierem międzynarodowych porównawczych badań nad przedsiębiorczością intelektualną. Książka jest Mu asygnowana i wpisuje się w Jego szkołę naukową, co jest godnym odnotowania, rzadkim wydarzeniem w świecie akademickim.
Z recenzji prof. Dr hab. Andrzeja K. Koźmińskiego
Dynamizacja gospodarek krajów wysoko rozwiniętych realna jest jedynie dzięki ulepszonemu wykorzystaniu ich potencjału społecznego. Odbywać się to powinno m.in. Poprzez stymulowanie rozwoju przedsiębiorczości indywidualnej i korporacyjnej. Ten cykl musi obejmować zarówno stwarzanie stosownych warunków instytucjonalno-finansowych, jak i rozwój i podnoszenie poziomu edukacji z zakresu przedsiębiorczości. Mimo pokaźnie zarysowanych potrzeb, nie było dotąd w Polsce opracowania, które w kompleksowy sposób ujmowałoby najważniejsze z tego zakresu problemy i zagadnienia.
Z recenzji dr. Hab. Jacka Pasiecznego

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.