Menu

Przewodnik po transakcjach fuzji i przejęć (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381876124 
  • Oprawa broszurowa 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer 
  • Ilość stron 344 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Publikacja w usystematyzowany sposób przybliża problematykę wybranych zagadnień współczesnego M&A (Mergers and Acquisitions). Transakcja M&A umożliwia skokowy rozwój biznesu, gwałtownie zmieniając konkurencyjność przedsiębiorcy.

Jest z pozoru podobna do operacji zakupu określonego dobra, ale z uwagi na niepowtarzalny przedmiot cechuje się nie tylko dużą złożonością i stopniem komplikacji, lecz także oryginalnością. Przygotowanie i przeprowadzenie takiej transakcji w sposób skuteczny pod względem kosztowym i czasowym wymaga doświadczenia i umiejętności menedżerskich.

W książce przedstawiono m.in. Następujące zagadnienia: - charakterystyczne operacje (transakcje) M&A, - zasadnicze fazy typowego procesu M&A i ich parametry, - transakcyjne punkty krytyczne, - nabywanie spółek poza granicami Polski, - identyfikacja przedmiotu transakcji? rola doradców prawnych i finansowych na tym etapie, - moc wiążąca i szczegółowość dokumentacji poprzedzającej (zaczynającej) właściwą transakcję M&A, - badanie due diligence, - umowy w transakcjach M&A, a także charakterystyczne postanowienia umowne, - wzajemność świadczeń sprzedającego i kupującego, - uprawnienia sprzedającego w przypadku nieotrzymania ceny w umówionym terminie, - modele ustalenia ceny w transakcjach M&A, - odpowiedzialność sprzedającego za niezgodność oświadczeń i zapewnień ze stanem rzeczywistym, - umowy i relacje z kluczowymi klientami i dostawcami, - działania potransakcyjne, - mapowanie ryzyk, - najważniejsze komponenty planowanego połączenia, - startupy? zarys specyfiki z perspektywy M&A.

Autorzy na podstawie swoich bogatych doświadczeń w transakcjach M&A, próbują w dodatku ocenić, jaki wpływ na przyszły kształt procesów M&A oraz na treść niektórych regulacji oddziałujących na działalność spółek wywrze kryzys związany z COVID-19.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.