Menu

Przyszłość integracji europejskiej (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375565317 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Witold Rakowski 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 324 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Pierwsze jedenaście lat XXI wieku było okresem bardzo burzliwym w historii gospodarki światowej, a w szczególności gospodarki europejskiej. Globalna recesja i kryzys finansowy postawiły pod znakiem zapytania przyszłość integracji europejskiej, w tym integracji monetarnej. Przewartościowaniu uległy teorie naukowe ekonomii, w tym dotyczące integracji gospodarczej w Europie, roli i zasad prowadzenia polityki gospodarczej. Rok 2012 wydaje się być korzystnym okresem na dokonanie analiz, ocen i podsumowań, jednocześnie w zakresie teorii ekonomii, jak w dodatku w zakresie zasad i kształtu polityki gospodarczej w Unii Europejskiej. Znacznym zagadnieniem są ponadto skutki tego stanu rzeczy dla Polski. Równocześnie w gospodarce kształtują się świeże konkurencyjne centra gospodarcze (kraje BRIC). Na tym tle, rodzą się pytania dotyczące determinant i pozycji konkurencyjnej Unii Europejskiej w gospodarce światowej, obecnie i w przyszłości.

Prezentowana książka jest adresowana do szerokiego kręgu odbiorców, do pracowników nauki, polityków gospodarczych, przedstawicieli biznesu, dziennikarzy i studentów. Mamy nadzieję, że będzie pożyteczną lekturą, skłaniającą do refleksji nad przyszłością integracji europejskiej.

Podtytuł: Uwarunkowania rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej
ISBN: 9788375565317
Kod paskowy: 9788375565317
Redakcja: Misztal Piotr, Rakowski Witold
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 31095
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 324
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.53
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.