Menu

RACHUNKOWOŚĆ FINANSOWA Z UWZGLĘDNIENIEM MSSF - JÓZEF PFAFF (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301194512 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Józef Pfaff 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 540 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Trzecie, uaktualnione wydanie cieszącego się od lat dużą popularnością podręcznika z zakresu rachunkowości finansowej. Autorzy przedstawiają w nim jednocześnie podstawy teoretyczne, takie jak: miejsce rachunkowości finansowej w systemie danych ekonomicznej, definicje pojęć, krajowe i międzynarodowe podstawy prawne, jak i szczegółowe zasady prowadzenia rachunkowości finansowej w przedsiębiorstwie. Omawiają także sposoby ewidencjonowania, rozliczania i ujęcia w sprawozdawczości:
kosztów, inwestycji, wartości niematerialnych i prawnych, działalności operacyjnej, zobowiązań finansowych, rezerw, obrotu towarowego, zakupu i zużycia materiałów. Wszystkie prezentowane zagadnienia są opisane z uwzględnieniem zarówno obowiązującego polskiego prawa bilansowego, jak i aktualnych Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Książka pozostała wzbogacona licznymi schematami prowadzenia ewidencji na kontach oraz przykładami liczbowymi.
Publikacja jest adresowana typowo do studentów, słuchaczy studiów podyplomowych, uczestników kursów i szkoleń, kandydatów na biegłych rewidentów, menedżerów zarządzających firmami i do pracowników służb finansowo-księgowych.
Książka powstała pod kierunkiem prof. Dr. Hab. Józefa Pfaffa, kierownika Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz przewodniczącego Głównej Zawodowej Komisji Egzaminacyjnej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Informacja o autorze/ redaktorze:
Prof. Dr hab. Józef Pfaff, kierownik Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, przewodniczący Głównej Zawodowej Komisji Egzaminacyjnej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Podtytuł: Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej
ISBN: 9788301194512
Kod paskowy: 9788301194512
Redakcja: Pfaff Józef
Wydanie: 3
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 540
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.11
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 35
Waga: 1.18
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.