Menu

Rachunkowość zarządcza - wyprzedaż (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788326432835 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Jaruga Alicja A., Kabalski Przemysław, Szychta An 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska 
  • Ilość stron 888 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Publikacja stanowi kompleksowe źródło wiedzy na temat tradycyjnych i najnowszych koncepcji i metod rachunkowości zorientowanej na potrzeby zarządzania.
Celem tej książki jest prezentacja i objaśnienie istoty, zasad i uwarunkowań zastosowania narzędzi składających się na rachunkowość zarządczą jako dziedzinę wiedzy i intensywności konieczną w procesie produktywnego zarządzania strategicznego i operacyjnego współczesnymi podmiotami gospodarczymi. Przedmiotem analizy są:
? fundamentalne pojęcia i tendencje w rozwoju rachunkowości zarządczej,
? systemy rachunku kosztów,
? zasady rozliczania i rozwiązania ewidencyjne dotyczące kosztów działalności operacyjnej, stosowane zgodnie z regulacjami prawnymi obowiązującymi w Polsce, zasady rozliczania i kalkulacji kosztów produktów w warunkach wykorzystywania rachunku kosztów pełnych i rachunku kasztów zmiennych,
? cele użycia i zasady funkcjonowania rachunku kosztów typowych, zagadnienia i metody rachunkowości zarządczej pokaźne w podejmowaniu decyzji operacyjnych,
? problematyka rachunku odpowiedzialności, cen transferowych oraz zasad budżetowania operacyjnego,
? przesłanki użycia, struktura i zasady kalkulacji w rachunku kosztów działań, typu tradycyjnego, jak i Time-Driven ABC,
? metody rachunkowości zarządczej ukierunkowanej strategicznie (m.in. Rachunek kosztów docelowych, budżetowanie kapitałowe, zbilansowana karta wyników), zagadnienia strategicznego zarządzania kosztami i wynikami, a także zarządzania opartego na wartości, wybrane organizacyjne i etyczne aspekty rachunkowości zarządczej.
Książka dedykowana jest dla menedżerów i praktyków rachunkowości zarządczej. {pomocn|przydatn)a będzie również dla studentów, jak i osób samodzielnie zdobywających bądź rozszerzających wiedzę z tej dziedziny.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.