Menu

Rozważania o gospodarce (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375565218 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Dorota Niedziółka 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 166 
  • Rok wydania 2014 

Opis

...Choć poruszone w przygotowanej publikacji zagadnienia są stanowczo różnorodne i dotyczą niejednokrotnie odległych tematów, to wątkiem nadrzędnym spajającym wszystkie rozdziały jest gospodarowanie rozumiane jednocześnie z perspektywy systemu gospodarczego, jak i poszczególnych funkcji zarządzania przedsiębiorstwem. W poszczególnych rozdziałach przedstawiono wybrane, specjalistyczne tematy odnoszące się do kwestii makroekonomicznych, energetycznych, funkcjonowania rolnictwa, systemów bankowych, pomiaru produktywności zasobów ludzkich i kategorii szczęścia, działań filantropijnych, prognozowania przyszłości, pomiaru technologii i poszczególnych etapów zarządzania zmianą. Największą zaletą publikacji jest szczegółowa analiza poszczególnych zagadnień, poparta rzetelnym przeglądem literatury i wzbogacona o wyniki badań lub przykłady użyteczne.

Niezaprzeczalnym walorem prowadzonych dyskusji jest także aktualność podejmowanych przez Autorów tematów - wszystkie poruszane problemy dotyczą kluczowych zagadnień kierunków rozwoju polskiej gospodarki oraz współczesnych wyzwań przedsiębiorstw. Tego typu opracowania stanowią nad wyraz pozytywny przykład służby nauki praktyce gospodarczej oraz bliskich związków pomiędzy pracą badawczą a realnymi wyzwaniami stojącymi przed przedsiębiorstwami i państwem. Opracowanie to może także służyć jako wskazówka dla habilitantów czy innych badaczy przygotowujących ważne wystąpienia. Materiał zawarty w publikacji ma nie tylko obfite walory poznawcze, ale także odnosi się do możliwości aplikacyjności dorobku badawczego na zapotrzebowania prowadzonej polityki gospodarczej i zarządzania przedsiębiorstwem...
Z recenzji dr hab. Prof. SGH M. Aluchny

ISBN: 9788375565218
Kod paskowy: 9788375565218
Redakcja: Niedziółka Dorota
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 31095
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 166
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.28
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.