Menu

Rozwój działalności maklerskiej w Polsce (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375567045 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Łukasz Sarniak 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 184 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Działalnością maklerską nazywamy ściśle określone usługi pośrednictwa na rynku kapitałowym świadczone poprzez marki inwestycyjne na rzecz inwestorów i emitentów. Związane są one na ogół z pośrednictwem w zakresie zawierania transakcji giełdowych oraz wprowadzania instrumentów finansowych do obrotu. W Polsce powyższe usługi świadczone są w głównej mierze poprzez domy i biura maklerskie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, tego typu czynności dzielimy na dwie grupy. Pierwszą tworzą usługi inwestycyjne, tzn. Takie, które wymagają uzyskania optymalnego pozwolenia organu nadzoru. Do drugiej zaliczamy natomiast usługi uzupełniające, tzn. Takie, które może świadczyć dowolny podmiot gospodarczy, a czynności te stanowią działalność maklerską tylko wtedy, gdy są świadczone poprzez producenta inwestycyjną.
Niniejsza książka poświęcona jest problematyce rozwoju działalności maklerskiej w Polsce. Szczegółowo przedstawiono w niej istotę i znaczenie poszczególnych usług. Ich zakres i charakter na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zmieniał się wielokrotnie. Wpływ na to miały nie tylko uwarunkowania ekonomiczne,także czynniki instytucjonalne i prawno-podatkowe.


Autorzy: Łukasz Sarniak
Data premiery: 2015-04-07
EAN: 9788375567045
Format: 16,5x23,5 cm
ilość stron: 184
ISBN: 9788375567045
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: CeDeWu

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.