Menu

Rządy ekonomii (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301205614 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Dani Rodrik 
  • Wydawnictwo PWN 
  • Ilość stron 202 
  • Rok wydania 2019 

Opis

"Poczułem,niezbędna jest książka, która pogodziłaby ze sobą przeciwności - adresowana zarówno do ekonomistów, jak i do laików. Tym pierwszym pragnę powiedzieć, że potrzebują lepiej opowiadać o tym, jaką w zasadzie naukę praktykują. Demonstrujem alternatywne ujęcie, które ukaże pożyteczne owoce badań ekonomicznych, a jednocześnie unaoczni błędy, na których popełnienie narażeni są ekonomiści. Moje przesłanie do nieekonomistów brzmi następująco: niemało typowych argumentów podnoszonych w krytyce ekonomii traci pazur w kontekście tej nowej perspektywy. W ekonomii jest niemało rzeczy, które można krytykować, ale nie brakuje również takich, które należy docenić i naśladować. (…)
Książka ta jest jednocześnie pochwałą, jak i krytyką ekonomii. Staję w obronie fundamentalnych założeń tej dyscypliny - o roli, jaką modele ekonomiczne odgrywają w zdobywaniu wiedzy - lecz krytykuję sposób, w jaki ekonomiści nieraz praktykują swoje rzemiosło i wykorzystują przystępne narzędzia. Argumenty, które tu prezentuję, nie są "linią partyjną". Podejrzewam, iż nie zabraknie uczonych znawców dziedziny, którzy nie zgodzą się z moimi poglądami na ekonomię jako naukę."
Ze wstępu Autora

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.