Menu

Sankcje gospodarcze w polityce zagranicznej USA po II wojnie światowej (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788323339748 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Magdalena Trzcionka 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 
  • Ilość stron 298 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Kompetentne studium zagadnienia sankcji w polityce USA. Jego wartość podwyższa to, iż w rozbudowanej formie zaprezentowano metodę badawczą opierającą się na metodzie Thomasa Saaty'ego (tzw. Analytic Hierarchy Process), którą autorka twórczo dostosowała do potrzeb badań politologicznych. To szczególnie istotnie demonstruje cykl badawczy i uwiarygodnia wyniki badań. Dzięki lekturze tej pracy czytelnik pozna ważne mechanizmy funkcjonujące w polityce.
Z recenzji prof. Dr. Hab. Andrzeja Mani

Praca podejmuje rzadko obecny w polskiej politologii problem badawczy, ujmując go w sposób wielodyscyplinarny, interesujący w sensie metodologicznym i poznawczym, prowadzący do ważkich spostrzeżeń i wniosków. Na tle polskiego, a nawet europejskiego piśmiennictwa naukowego dysertacja ta znamionuje się wysokimi walorami analityczno-poznawczymi. To bez dwóch zdań praca politologiczna, łącząca komponenty teorii stosunków międzynarodowych, zwłaszcza analizę polityki zagranicznej, z ujęciem instytucjonalno-organizacyjnym.
Z recenzji dr. Hab. Artura Gruszczaka

ISBN: 9788323339748
Kod paskowy: 9788323339748
Autorzy: Trzcionka Magdalena
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 23367
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 298
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 15
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.