Menu

Sieci korporacyjne spółek giełdowych w Polsce. Analiza zasobów relacyjnych w ujęciu strukturalnym - Światowiec-Szczepańska Justyna, Zdziarski Michał, Małys Łukasz (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301198787 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 260 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Przedmiotem pracy jest wyjaśnienie różnic w wynikach osiąganych poprzez spółki notowane na warszawskim rynku kapitałowym za pomocą zmiennych opisujących sieci korporacyjne. Tym samym monografia wpisuje się w wymagający kierunek literatury światowej, który upatruje w sieciach społecznych łączących organy przedsiębiorstw znacznego uwarunkowania, pozytywnie wpływającego na osiągane wyniki finansowe i redukującego ryzyko. Warto podkreślić, iż jest to pierwsze polskie badanie podejmujące ten problem, a przy tym zrealizowane na nad wyraz wysokim poziomie konceptu-alnym i teoretycznym, z zastosowaniem zaawansowanych miar strukturalnej analizy sieci. Uzyskane wyniki są poznawczo interesujące i wnoszą spory wkład w rozwój nauk o zarządzaniu. Po pierwsze dlatego, iż ustalono dobry wpływ sieci korporacyjnych na poziom ryzyka strategicznego. Po drugie, ujawniono brak nad wyraz pozytywnego wpływu sieci na wyniki finansowe, co oznaczać może niski stopień zastosowania zasobów relacyjnych. Po trzecie, wyznaczono na pozytywny wpływ reprezentacji instytucji finansowych w organach nadzorczych na wyniki finansowe uzyskiwane poprzez przedsiębiorstwa. Po czwarte, badanie jakościowe ujawniło pewną rezerwę w wykorzystywaniu, a choćby postrze-ganiu powiązań sieciowych w sieciach korporacyjnych.
Z recenzji prof. Dra hab. Wojciecha Czakona

Podtytuł: Analiza zasobów relacyjnych w ujęciu strukturalnym
ISBN: 9788301198787
Kod paskowy: 9788301198787
Autorzy: Światowiec-Szczepańska Justyna, Zdziarski Michał, minimalnys Łukasz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 260
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 14
Waga: 0.44
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.