Menu

Smart Cities Inteligentne miasta w Europie i Azji - Alicja Korenik

Cechy produktu

  • ISBN 9788381021746 
  • Autor Alicja Korenik 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 166 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Publikacja przedstawia świeże formy ośrodków miejskich - będące odmianą miasta postindustrialnego - określane mianem smart city, występujące w Europie i Azji. W książce zaprezentowano:
• wybrane metody pomiaru poziomu inteligencji miasta;
• charakterystykę polskiego podejścia dotyczącego przekształcania miast w miasta inteligentne;
• omówienie ważniejszych przypadków miast europejskich (Barcelona, Wiedeń, Londyn, Kopenhaga, Amsterdam) i azjatyckich (Tajpei, Hongkong, Ningbo, Hangzhou) i ich dróg ewolucji w miasta inteligentne;
• podobieństwa i różnice między europejskimi (w tym z wyodrębnieniem polskich) i azjatyckimi koncepcjami miast inteligentnych, jak ponadto szanse i zagrożenia na przyszłość związane z wdrożeniami takich koncepcji.

Publikacja podkreśla się szerokim zbiorem skatalogowanych i opisanych przypadków miast, przypasowanych w taki sposób,osiągalne było uchwycenie złożoności i różnorakości form miast postindustrialnych i jednocześnie stwarzających grupę miast inteligentnych.

uzyskujemy wartościowe opracowanie tak w warstwie teoretycznej, jak i empirycznej. Opracowanie ma charakter naukowy, a przez szeroką warstwę poznawczą w dodatku może być wykorzystane w procesie dydaktycznym, a także może znaleźć wykorzystanie w praktyce, na zróżnicowanych szczeblach kształtowania procesów rozwojowych.
Z recenzji prof. UŁ dr hab. Magdaleny Kalisiak-Mędelskiej


Praca stanowi oryginale dzieło, a przy tym nawiązuje do najnowszych badań dotyczących koncepcji smart city. Jest ona umocowana w aktualnej praktyce, jak i najnowszych teoriach. Dodatkowo sama praca zawiera widoczne aspekty aplikacyjne i jest ważnym głosem w dyskursie naukowym, poświęconym współczesnym problemom gospodarki miejskiej. Wartością dodaną jest spore zakotwiczenie w literaturze przedmiotu i nawiązywanie do poręcznych rozwiązań.
Z recenzji prof. UJK dr. Hab. Andrzeja Pawlika

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.