Menu

Spójność społeczna (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373836501 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo SCHOLAR 
  • Ilość stron 280 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Książka stanowi głos w debacie na temat strategii rozwoju kraju w rozmiarze przestrzennym. Autorki uwypuklają społeczno-ekonomiczną stronę tego rozwoju, piszą o zasobach ludzkich, warunkach bytu oraz społecznych efektach dokonywanych zmian. Czytelnik wynajdzie tu potwierdzone analitycznie oceny realizowanej w Polsce polityki spójności, a także rzeczowe argumenty przemawiające za świadomym jej kształtowaniem w przyszłości.

Stanisława Golinowska, profesor ekonomii, autorka licznych prac na temat polityki społecznej, rynku pracy oraz ekonomiki zdrowia. Od wielu lat związana z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie oraz Instytutem Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; kierowała kolejno obiema placówkami. Należy do grona założycieli fundacji CASE i jako jej fellow uczestniczy w licznych międzynarodowych projektach badawczych. Prowadzi prace eksperckie na potrzeby rządu, Komisji Europejskiej i ONZ oraz małopolskiego samorządu terytorialnego.

Ewa Kocot, matematyk i doktor nauk ekonomicznych, specjalizuje się w analizach ilościowych z zakresu rozwoju społeczno-ekonomicznego i ochrony zdrowia. Autorka tekstów poświęconych wskaźnikom zdrowotnym, a także determinantom i projekcjom wydatków na zdrowie. Pracuje w Instytucie Zdrowia Publicznego Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Podtytuł: Stan i perspektywy rozwoju społecznego kraju w przekrojach regionalnych
ISBN: 9788373836501
Kod paskowy: 9788373836501
Autorzy: Golinowska Stanisława, Kocot Ewa
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 20012
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 280
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 16.5x24.0cm
Głębokość (mm): 16
Waga: 0.46
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.