Menu

Sprawozdanie finansowe i jego zawartość informacyjna na przykładzie wybranych rodzajów podmiotów gospodarczych (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380859890 
  • Oprawa broszurowa 
  • Wydawnictwo Difin 
  • Ilość stron 170 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Monografię przygotowano w celu ukazania zawartości informacyjnej sprawozdania finansowego trzech wybranych rodzajów podmiotów gospodarczych, tj.: przedsiębiorstw rolnych, jednostek samorządu terytorialnego, a także banków, ze szczególnym wyszczególnioniem ich typowych elementów.

Autorzy skupili w niej uwagę na aktualnych rozwiązaniach prawnych w zakresie sporządzania sprawozdania finansowego tych podmiotów oraz ukazali przydatność danych w nich zawartych do oceny sytuacji finansowej analizowanych rodzajów podmiotów.

Staraniem Autorów było udowodnienie, iż w momentalnie zmieniającym się świecie gospodarczym widoczna jest rzetelność sporządzania sprawozdań finansowych. Dzięki niej interesariusze otrzymują wiarygodne dane, które mogą stanowić podstawę do podejmowania racjonalnych decyzji.

Do ich podejmowania konieczna jest jednak umiejętność interpretacji zmian w wartościach poszczególnych składników sprawozdania finansowego, czerpana ze świadomości swoistych, odrębnych cech wybranych trzech rodzajów podmiotów, a tej nie można odmówić żadnemu z Autorów monografii.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.